Gorozhanin.com.ua

Російська пропаганда вигадала «українських снайперів» для дискредитації протестів у Грузії

27 декабря
06:54 2024

Російські пропагандисти в черговий раз вдалися до підробки документів, маніпуляцій та фальсифікації фото, щоб поширити неправдиву інформацію про втручання України у внутрішні справи Грузії. Ця дезінформаційна кампанія спрямована на те, щоб звинуватити Україну у провокуванні протестів після скандальних парламентських виборів у Грузії.

Так, окупаційний телеграм-канал “Токмак Сегодня” опублікував допис  про «українське втручання» в протести в Грузію через візит українського політика Олексія Гончаренко в Тбілісі, а також появу українських снайперів.

“Снайперы, подготовленные на Украине, прибывают в Грузию для организации провокаций по сценарию «майдана».  Алаверды за 2013 год”, — зазначив телеграм-канал.

По пути Украины: Лёша Гончаренко прибыл в Грузию делать Майдан… Палач украинского народа приехал помогать грузинам, чтобы у них было так же, как на Украине. Но «оппозицию» это уже не остановит. Майдан Вашингтоном уже оплачен. И как мы видим на примере убийцы одесситов в Доме Профсоюзов (2 мая 2014 года), упыри, прибывшие за кровью грузин, уже на месте”, — написав “Токмак Сегодня”.

Слід зазначити, що Олексій Гончаренко справді перебував у Грузії у день виборів, проте в якості спостерігача від ПАРЄ, про що писав заздалегідь у своїх соцмережах. 

Щодо історії з “українськими снайперами”, то проєкт Myth Detector ідентифікував одного з учасників відео, яке поширювали російські ЗМІ. Ним виявився громадянин Грузії Лаша Каціашвілі, який працює вчителем з цивільних питань у школі та не має жодного стосунку до української армії. Чоловік також надав Myth Detector інформацію про інших осіб, які стоять поряд із ним на відео, поширеному росЗМІ. Він розповів, що був із чотирма друзями на мітингу перед будівлею парламенту 28 жовтня, але у форму для походів були вдягнені троє, зокрема й сам Каціашвілі, а поширені пропагандистськими ЗМІ кадри, на яких видно похідний рюкзак і шеврон із зображенням українського та грузинського прапорів, належать Георгію Котолашвілі.

«Жодна з них не є військовою формою, все куплено у військово-тактичних магазинах Тбілісі. Шеврони теж були куплені в магазині», — заявив Котолашвілі. Він додав, що на мітингу було кілька засновників клубу хайкерів «Мтамадідеблебі» у похідному одязі.

Проєкт Myth Detector наголошує, що під час політичних подій, які відбуваються в Грузії, кремлівська пропаганда систематично поширює дезінформацію про те, що українці приїжджають до Тбілісі з метою «організувати провокацію».

Статьи по теме

Последние новости

Підсумки роботи КП ПОР «Полтававодоканал» за тиждень

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.