В Ірпені на Київщині американський художник прикрасив кладовище автівок, але не всі оцінили артоб‘єкт, – ФОТО
В Ірпені на Київщині започаткували монументальний проєкт «Flowers for Hope» («Квіти надії»). Так, звалище понівечених російською навалою автівок перетворили на мистецьку інсталяцію із соняхів. В акції взяли участь не тільки українські митці, а й американський художник. Ідея проєкту – не лише меморалізувати місця війни, а й зібрати кошти на гуманітарні потреби громади.
Про це йшла мова в сюжеті в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини».
Ми маємо Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua». Долучайтесь та читайте!
Зі мною зв’язалась знайома психологиня, яка живе в Ірпені, і є подругою нашого художника із Лос-Анджелесу Трека Тандера Келлі, який дуже переймається подіями в Україні. Він хоче допомогти і зробити так, щоб Україна не загубилась в інформаційному шумі, і зберегти, музеєфікувати наявні свідчення російської агресії. І до них вже змінилося ставлення. Ми вже не бачимо просто звалище – це вже майже музей. Цей проєкт міжнародний. Ми залучаємо до нього художників. З нами нині вже працює художниця Олена Янко. Ми відкриті до нових людей, які готові з нами співпрацювати, – поділився ідеєю створення замислу координатор проєкту «Квіти надії» Олександр Заклецький.
В Ірпені на Київщині художники розмалювали знищені армією рф автомобілі, Євгенія Антонюк
І додав, що завдяки Треку Тандеру та його партнерам із США, всі роботи художників буде оцифровано в NFT-формат, кожне фото одержить свій унікальний цифровий підпис і надалі будуть продані на відповідних майданчиках. Всі ж вилучені кошти планують передати українському фонду “Жінка та війна”, який займається психологічною підтримкою жінок , які пережили російську окупацію.
В Ірпені на Київщині художники розмалювали знищені армією рф автомобілі, Євгенія Антонюк
Крім того, наступні транші засновники проєкту сподіваються витратити на відновлення місцевого будинку культури та на підтримку місцевих митців.
В Ірпені на Київщині художники розмалювали знищені армією рф автомобілі, Євгенія Антонюк
Соняшник зараз в усьому світі асоціюється, у першу чергу, із Україною. Це – символ спротиву та надії. Як солярний символ – це символ світла та перемоги над темрявою. Це один із найвпізнаваніших українських символів в усьому світі, – аргументував Заклецький чому на муралах вирішили відтворити саме цей квітковий символ.
На цьому автори проєкту не планують зупинятися і наступна локація – це будинок культури в Ірпені.
Щоправда, ініціатива сподобалася не всім містянам. Так, в коментарях до посту начальниці відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міськради Євгенії Антонюк, яка розповіла про мистецький проєкт, ірпінці висловили думки щодо недоречності цього в умовах трагедії, що спіткала Ірпінь під час повномасштабної військової агресії рф. Декого обурило те, що місце пам’яті, куди навідуються рідні загиблих, перетворили на черговий артоб’єкт.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Гостомелі орки обстріляли паркан біля будинку мешканців. Але господарі швидко знайшли спосіб перетворити продірявлений паркан на витвір мистецтва — на місці куль вони намалювали… квіти.
Також розповідали про те, що місто Ірпінь у Київській області має стати містом-побратимом американського Маямі. Тепер має бути підписана Угода про побратимство.