Gorozhanin.com.ua

Що робити, коли немає світла: ТОП-10 ідей та порад під час блекауту

25 июля
15:16 2024

Війна внесла супер багато нових коректив і незручностей для мільйонів українців, і одним з них є блекаути або їх більш звична назва – аварійні відключення світла. Оскільки російські терористи не планують припиняти масовані обстріли,то варто навчитися проводити час без електрики з користю.

Журналісти 44.ua зібрали для вас поради та ідеї, які допоможуть пережити можливі блекаути та будуть корисними для психічного й фізичного здоров’я.

Займатись в’язанням, шиттям, малюванням

І перше заняття, яким ми рекомендуємо вам зайнятись при відключенні світла – це рукоділля. Що ще робити, коли тобі скучно? Рукоділля – завжди гарний варіант. Наприклад, візьміть спиці, нитки для в’язання та зв’яжіть шкарпетки. А якщо вважаєте себе більш просунутим майстром, можна братися і за щось складніше – светр чи шарф.

Крім того, ви можете малювати, вишивати хрестиком або бісером. Такі заняття точно принесуть не тільки користь, але й задоволення. При чому до цих дійств ви можете залучити всю родину, адже разом набагато веселіше.

Прибрати в помешканні/розібрати речі

Якщо ви не маєте світла саме вдень, можна взятися за прибирання в квартирі або будинку. Не завжди є достатньо часу на те, щоб провести якісне прибирання, але ви зможете зайнятися цим без відволікання від електронних пристроїв. Це може допомогти вам почуватися більш задоволеними особистим місцем проживанням та зміцнити ваші навички домашнього господарювання.

Ще один гарний варіант провести години без світла – це перебрати власні речі та позбутися тих, що вже не потрібні вам. З часом різні предмети нагромаджуються у нашому житлі та займають багато місця. Непотрібні речі необов’язково відразу викидати, якщо вони в хорошому стані і ще можуть комусь послужити, то ви зможете їх продати або віддати на потреби інших, зокрема, одяг, взуття, іграшки тощо.

Досі не підписані на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua»? Скоріше долучайтесь, щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.

Пограти в настільні ігри

Настільні ігри давно увійшли до сучасної культури. Вони користуються великою популярністю, яка не слабшає, а зростає в геометричній прогресії. Магія настілок зачаровує дітей та не залишає байдужими й дорослих. Видів настільних ігор безліч: цікаву для себе, своєї компанії зможе знайти кожен.

Перш за все настілки допомагають весело провести час в колі однолітків або сім’ї. Проте, дозвілля за настільними іграми – це не лише цікаво, а й корисно.

Провести тренування вдома

Блекаути є нагадуванням про необхідність підтримувати здоровий спосіб життя, тому ще однією корисною справою може бути заняття спортом або фізичними вправами вдома. Ви можете виконувати вправи без обладнання, такі як скручування, присідання, віджимання тощо. Відключення від електронних пристроїв та соціальних мереж може допомогти зменшити стрес та покращити якість сну. Ви можете скористатися цим часом, щоб зайнятися медитацією, йогою або іншими техніками зниження стресу та покращення фізичного здоров’я.

Займатись волонтерством

Чудовим заняттям також може стати волонтерство. Допомога іншим ніколи не буває дарма витраченим часом, особливо зараз, коли так важливо проявляти емпатію та співчуття. Спробуйте долучитися до місцевої команди волонтерів, або до фондів, де плетуть сітки чи здають кров. Або ви також можете особисто попіклуватися про потреби ЗСУ чи вимушених переселенців.

Піти на прогулянку

Сходіть із родиною чи друзями в улюблений парк або відкрийте для себе нові місця, куди раніше постійно бракувало часу завітати. Піші прогулянки корисні для здоров’я, дарують позитивні емоції, а також допомагають нормалізувати емоційний стан.

Приготувати смачні обід або вечерю

Приготувати смачний обід або вечерю

Приготувати смачний обід або вечерю

Вдома є газова плита? Тоді відсутність електрики не буде на заваді. Експериментуйте та робіть смачні страви, а потім влаштуйте вечерю зі свічками. Або приготуйте смачний обід. Якщо ж у вас електрична плита, є сенс придбати газовий пальник – приготування їжі не буде проблемою, проте не забувайте про запобіжні заходи.

Вчити свою або іноземну мови або розвивати навички

Вчити мову та розвивати нові навичкиВчити мову та розвивати нові навички

Ще одна ідея того, що робити, коли скучно, – зайнятися саморозвитком. Вивчення іноземних мов можливе й без електрики. Спробуйте написати іншомовний есей, прочитати невеликий текст або попрацювати зі словником, вивчити нові слова та вирази.

Крім того, наступне, що можна зробити – це знайти хобі або зайнятися самоосвітою. Навички чогось нового ніколи не стануть зайвими і гарно розширять горизонт. Набуті знання та вміння допоможуть відкрити нові шляхи розвитку та завести цікаві знайомства чи навіть зустріти нових друзів.

Приділіть більше часу найріднішим

Проведіть час за розмовою з близькими. Використайте відсутність світла, щоб дізнатися більше про своїх бабусь та дідусів, цікаві або смішні родинні історії, а також діліться власними думками. Крім того, радимо проводити час з улюбленцями. Вийдіть на вулицю, щоб вигуляти вашого собаку, або пограйтеся з котиком, хом’ячком чи кроликом вдома.

Займіться плануванням

Займіться плануваннямЗайміться плануванням

Іншим цікавим заняттям під час блекауту є планування. Тобто ви можете планувати майбутні події та цілі або ж просто скласти список речей, які потрібно зробити в майбутньому. Це може допомогти вам зберегти час та енергію на потім, коли ви знову матимете доступ до Інтернету та електрики.

Тож, пам’ятайте, що кожен виклик можна розглядати як нову можливість і в жодному разі не потрібно її втрачати. Відсутність світла – це час, щоб зблизитися з рідними, займатися спортом або відшукати нове хобі. Зараз надзвичайно складно знайти спосіб розслабитися й відновити сили, але це необхідно, щоб залишатися здоровими, працювати й допомагати Україні й ЗСУ.

Нагадуємо, ми розповідали також про те, як киянам підготуватися до енергетичних викликів.

Статьи по теме

Последние новости

У Запоріжжі рятувальники ліквідували займання автівки

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.