Понад 2 мільйони на ремонт туалету планують витратити у Харкові
Душ та пісуари з’являться у вбиральні у Саржиному Яру.
Закупівлю оголосило СКП “Харківзеленбуд”. Вартість робіт 2,32 мільйони гривень, на які мають зробити капітальний ремонт громадського туалету №1 на території Саржиного Яру. Про це Харківському антикорупційному центру стало відомо з системи публічних закупівель “ProZorro”. Аукціон має відбутись 18 лютого, а ремонтні роботи – протягом 2025 року.
Під час ремонту мають відновити частину покриття, покрівлі, частково фасад, а також зробити внутрішні та оздоблювальні роботи, перегородки, санвузли, електроосвітлення та побутову каналізацію. Зокрема, заплановано встановити душовий набір Hansgrohe Croma 100 Vario з тримачем та шлангом, чотири сенсорних змішувача Grohe Bau Cosmopolitan, п’ять вбудованих пісуарів Nova PRO та чотири підвісні унітази.
У Харківському антикорупційному центрі зауважили, що протягом трьох років. у 2019 – 2021 роках, на будівництво громадських туалетів та приміщень громадського призначення на території Саржиного Яру витратили 33,8 млн грн.
До речі, у 2021 році Харківська обласна адміністрація пропонувала позмагатися за кращий туалет серед шкіл та вишів.
Улітку 2022 року у Саржиному Яру внаслідок російського обстрілу був пошкоджений один із туалетів. 30 серпня ворог ударив по Харкову з артилерії. Уламки вбиральні були розкидані на 50 метрів довкола будівлі.
Фото: В‘ячеслав Маврічев/Суспільне
Нагадаємо, із будівництвом у Саржиному Яру був пов‘язаний конфлікт між громадськістю та місцевою владою.
У 2023 році КП «Харківзеленбуд» оголосило тендер на 7,5 мільйонів гривень щодо виготовлення проектної документації на будівництво багатофункціонального центру на території Саржиного Яру. У цьому центрі вартістю 180 мільйонів гривень планували зробити 2 конференц-зали, прес-центр, офісні приміщення різної площі класу «А», технічні приміщення, заклад харчування, коворкінг і закритий паркінг для службових авто. Центр хотіли побудувати на площі 1,7 гектара, що становить 10% площі всього парку. Це викликало хвилю обурення серед харків’ян, які виступили проти забудови Саржиного Яру, яка могла б призвести до руйнування цілісної екосистеми парку. У відповідь у мерії заявили, що «жоден клаптик території Саржиного Яру не постраждає, а будівництво відбуватиметься у санітарній зоні». Міська влада скасувала торги на проєкт скандального будівництва.