Gorozhanin.com.ua

Вибухи, але не від «шахедів»: на Дніпропетровщині запускали салюти під час атаки

07 февраля
01:37 2025

На Дніпропетровщині, у смт Слобожанське невідомі особи влаштували феєрверк прямо під час повітряної тривоги. Саме в цей час сили протиповітряної оборони працювали над збиттям ворожих дронів-камікадзе «Шахед». Це могло дезорієнтувати місцевих мешканців і заважати військовим, передає редакція сайту 056.

Чи була ця витівка наслідком безвідповідальності чи свідомою провокацією – наразі невідомо. Однак у час, коли кожна тривога є реальною загрозою, використання піротехніки не лише виглядає абсурдно, а й є прямою небезпекою для людей.

Феєрверки під час війни – заборонені законом 

В умовах воєнного стану використання салютів, петард і феєрверків в Україні суворо заборонено. Як повідомляє Патрульна поліція України, такі вибухи можуть викликати паніку серед людей, створювати стрес для військових і рятувальників, а також завдавати шкоди тваринам. Під час війни звуки, що нагадують вибухи, можуть спричиняти панічні атаки, особливо у тих, хто пережив обстріли.  

З 6 листопада 2023 року набув чинності закон №3039-IX, який значно обмежує використання та продаж піротехнічних виробів. Заборонено продаж, використання і передачу феєрверків класів F2, F3 та F4. Виняток становлять лише вироби класу F1, як-от бенгальські вогні та хлопавки.

Яка відповідальність загрожує порушникам

За використання піротехніки в умовах воєнного стану передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Зокрема, Кримінальний кодекс України (ст. 296) передбачає за хуліганство із застосуванням феєрверків:  

  • штраф від 17 000 до 34 000 грн, 
  • арешт до 6 місяців, 
  • обмеження волі до 5 років.  

Кодекс України про адміністративні правопорушення також містить відповідні санкції:  

  • Ст. 164 – штраф 17 000-34 000 грн із можливою конфіскацією піротехніки; 
  • Ст. 182 – за порушення тиші штраф 85-255 грн, повторне порушення – до 510 грн із конфіскацією; 
  • Ст. 195-6 – за порушення правил поводження із феєрверками штраф 595-1 020 грн, при повторному порушенні – до 1 700 грн із конфіскацією.  

Окрім штрафів, запуск піротехніки може спровокувати пожежу, що відволікатиме рятувальників від нагальних завдань.  

Поліція закликає громадян повідомляти про випадки незаконного використання феєрверків за номерами 102 або 112.  

Чому це важливо  

У час, коли ворог атакує українські міста ракетами та дронами, використання феєрверків – це не просто легковажність, а реальна загроза. Подібні дії можуть ускладнювати роботу ППО, провокувати паніку серед людей і наражати на небезпеку всіх, хто перебуває у зоні ризику.  

Якщо ви стали свідком таких інцидентів, то повідомляйте правоохоронців.

Статьи по теме

Последние новости

Что происходит с оккупированными территориями Украины – последствия для РФ | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.