Доплати для вчителів: скільки педагогів Харківщини отримають додаткові кошти
З 1 січня 2025 року українські вчителі отримують додаткову доплату до заробітної плати – 1000 гривень «на руки».
А з 1 вересня 2025 року ця доплата зросте до 2000 гривень.
Кошти на додаткові виплати для педпрацівників вже передбачені в бюджеті на 2025 рік, тому доплата буде гарантованою для кожного педагога незалежно від стажу чи посади. Для 16 511 працівників педагогічної сфери Харківської області передбачено 214,6 мільйона гривень. З них понад 12,5 мільйона гривень – для 965 педагогів обласних шкіл, а 20,2 мільйона гривень – для 15 546 педагогів закладів освіти в громадах, – розповів Олег Синєгубов.
Це рішення — перший крок для підтримки тих, хто навчає молодь, яка формуватиме майбутнє України. Воно не вирішує всіх питань щодо заробітної плати педагогів, однак демонструє чіткий намір змінити ситуацію, додав начальник Харківської ОВА.
Доплата також буде враховувати пропорційно кількість ставок: якщо вчитель працює менше, він отримає мінімальну суму, якщо більше – розмір доплати визначатиметься відповідно. При цьому враховуватимуть, що різні категорії педагогів мають різне навантаження при повній ставці:
- вчителі, зокрема логопеди та дефектологи, керівники гуртків і викладачі – 18 годин на тиждень;
- практичні психологи спеціальних закладів загальної середньої освіти – 18 годин на тиждень;
- вихователі спеціального закладу освіти, асистенти вчителя – 25 годин на тиждень;
- вихователі закладу загальної середньої освіти – 30 годин на тиждень.
Ініціатива Президента допоможе покращити матеріальне становище освітян, створити передумови для їхнього професійного розвитку та закласти основу для масштабних змін у системі оплати праці в освітній сфері.
Нагадаємо, у бюджеті на наступний рік передбачено додаткові 12 млрд грн саме на виплати для вчителів. Надбавка буде виплачуватись до кінця воєнного стану (до кінця того року, у якому скасують воєнний стан – ред.). Доплати нараховуватимуться автоматично, без необхідності додаткових заяв чи процедур з боку педагогів. Загалом за останні два роки бюджет на освіту та науку зріс більше ніж на третину – з 143,4 млрд грн до 194,3 млрд грн.