Gorozhanin.com.ua

Журналістка з Мелітополя втекла з окупації під виглядом лікарки зі «швидкої »

16 июня
10:55 2023

В окупованому Мелітополі росіяни мали списки журналістів та лідерів думок, яких схиляли до співпраці. Вони навіть викрали батька журналістки Світлани Залізецької. Журналістка розказала про тиск колаборантів на медійників та як їй вдалося вирватися до Запоріжжя.

Про це йдеться у документальному фільмі «Окупація: ціна слова», передає 061.

Місцеві журналісти знімали на відео і фіксували мітинги українців, які виходили на вулиці на протести. Росія завезла в Мелітополь Росгвардію, яка почала жорстоко розганяти мирних мешканців.

Самопроголошена «керівниця» окупаційної адміністрації Мелітополя Галина Данильченко захотіла зустрітися особисто зі Світланою Залізецькою, щоб схилити її до співпраці з росіянами.

Світлана Залізецька пригадує, що вона чула про списки, за якими окупанти приходили до журналістів.

Світлана вирішила негайно виїжджати з Мелітополя, щоб не потрапити у полон до росіян. Жінка дістала чужий паспорт, оскільки вона була у списках, тому окупанти не випустили б її через блокпост.

Журналістка з Мелітополя втекла з окупації під виглядом лікарки зі «швидкої », фото-1

«Я виїжджала під чужим паспортом і в вигляді лікаря. За легендою ми їхали лікувати або забирати людину, у якої стався інсульт. Їхала у швидкій, мені сказали взяти лише найнеобхідніше», — згадує журналістка.

Світлана сховала свої сім-карти у шкарпетку, щоб росіяни їх не знайшли. Жінка каже, що на швидкій вони проїхали близько 18 блокпостів росіян, перш ніж їм вдалося дістатися до Запоріжжя.

Поки журналістка рятувалася від окупантів, вони приїхали до будинку її батьків і влаштували там обшук.

«Вони почали обшук проводити, запитувати, де я, чому виїхала. Дивилися фотографії, запитували: «хто це, чим займається, де навчається, де донька, де чоловік». Обшук проводили військові і ФСБовець спілкувався з батьками. Ну а потім татові сказали: «хай збирається і їде з нами», — каже Світлана.

Окупанти зателефонували журналістці пізно ввечері з номера батька й наказали повернутися в місто.

«І я кажу: «тату, можеш передати, що я нікуди не буду повертатися… Я сказала: «Тату, терпи»… Він сказав: «я терплю». Ну, і все, на цьому зв’язок перервався… (Плаче)», — говорить Залізецька.

Журналістка з Мелітополя втекла з окупації під виглядом лікарки зі «швидкої », фото-2

Росіяни тримали батька Світлани у полоні в одному з підвалів. Чоловіка водили на нічні допити й постійно ставили одне й те ж запитання: «за що сидимо?», а він відповідав: «за прізвище».

Окупанти вимагали від журналістки відмовитися публічно від роботи в медіа в обмін на батька.

«Мені зателефонував ФСБовець, на ім’я Сергій. Ну і почав казати, що я повинна віддати всі паролі від сайту, телеграм-каналу, від всіх соцмереж… Я сказала, що всі паролі не в мене. Тоді була умова така: «ми відпустимо батька, якщо ви напишете публічно, що не працюєте більше не ваша медіа», — розповідає Залізецька.

Після публікації відмови від медіа окупанти повернули додому батька Світлани Залізецької.

«Мені прийшло повідомлення чомусь від Галини Данильченко, яка написала: «дякую за співпрацю». Можливо, вона подумала, що я дійсно з ними почну працювати, не знаю», — каже Світлана.

Зараз Світлана Залізецька живе на вільній від російських окупантів території та чекає на повернення додому, в рідний Мелітополь.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.

Статьи по теме

Последние новости

Третя світова війна розпочалась: Залужний зробив гучну заяву про глобальну загрозу

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.