Gorozhanin.com.ua

Запорізькі лікарі дали поради, як захиститись від теплового удару під час аномальної спеки

05 августа
15:44 2023

Цими вихідними Запоріжжя накриє аномальна спека. Стовпчик термометра на сонці може сягнути позначки плюс 38 градусів. Лікарі закликають подбати про своє здоров’я та утриматись від надмірного сонячного впливу, адже це може спровокувати тепловий або сонячний удар.

Про це повідомляють у пресслужбі Запорізької міської ради, передає 061.

Сонячний удар може трапитися під час тривалого перебування під сонячними променями. В той час як тепловий можливий  навіть у приміщенні. Зокрема там, де погана вентиляція або навіть на кухні.  Головні ознаки перегрівання – поверхневе дихання, втрата свідомості, зниження тиску. Все це небезпечно для здоров’я та навіть для життя.  Щоб уникнути таких ризиків, достатньо простої профілактики.

«У спеку варто одягатися в легкий одяг. Бажано з натуральних тканин, вони краще вентилюються. Тканини зі штучного волокна будуть гірше вентилюватися і за рахунок цього сприяти перегріванню. Пити води треба в літній період більше — це 2-3 літра для дорослої людини і трохи менше для дітей: 1,5-2 літри в залежності від віку», — пояснила завідувачка амбулаторії №3 міської лікарні №10 Галина Задорожня.

Найбільшу ймовірність отримати тепловий чи сонячний удар мають  люди похилого віку, діти або ті, хто має серцево-судинні або ендокринні захворювання, ожиріння чи атеросклероз. Кардіологи радять українцям, котрі мають такі патології, в спеку не відвідувати  пляж або навіть не виходити з дому — з 10.00 до 16.00.

«При собі мати обов’язково воду, але не холодну, а кімнатної температури. І обов’язково люди повинні мати при собі ліки. Якщо вони страждають на гіпертонічну хворобу, то гіпотензивні препарати. Або препарати, які знижують прискорене серцебиття. Якщо паціент має такі проблеми як ішемічна хвороба серця або стенокардія, повинен мати з собою нітрогліцерин, нітрогрануол, або кардікет», — розповіла лікарка-кардіолог Інна Малихіна.

Якщо тепловий або сонячний удари трапились, коли ви наодинці, але у свідомості – лікарі радять пити маленькими ковтками прохолодну воду. Якщо ж маєте сили прийняти душ чи ванну, це також полегшить самопочуття. У разі чого згодиться і мокрий  рушник, у який можна загорнутись або покласти на лоб.

«В тому випадку, коли це сталося на вулиці, ви побачили, що людині погано, не проходьте повз, а надайте  допомогу, тому що за декілька хвилин може бути запізно, тепловий удар дуже швидко погіршує стан людини. Щоб цього уникнути, потрібно її перевести в тінь», — наголосила завідувачка амбулаторії №3 КНП «ЦПМСД №10» Галина Задорожня.

Найгіршим наслідком сонячного або теплового ударів може бути гостра судинна або навіть ниркова недостатність. Це вже може загрожувати життю, тому варто дослухатись до рекомендацій лікарів.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 6 серпня синоптики прогнозують температуру повітря вдень до +33…+38.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.

Статьи по теме

Последние новости

США меняют ядерную стратегию из-за активности России и Китая | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.