Gorozhanin.com.ua

Запоріжжя чинитиме спротив: в центрі міста близько двохсот людей із прапорами зібрались на віче, — ФОТОРЕПОРТАЖ

16 февраля
22:59 2022

Без політичних гасел і символіки, головне — разом виступити на захист України. Під таким гаслом сьогодні на Майдані Героїв близько двох сотень мешканців вийшли на віче під назвою «Запоріжжя чинитиме спротив». Серед учасників заходу — ветерани АТО, депутати, волонтери та прості запоріжці. Майже кожен другий — прийшов із державним прапором. Кажуть, що зараз такі патріотичні акції дуже потрібні.

Як це було — далі в репортажі 061.

Ветеран АТО, депутат Запорізької міської ради, один з організаторів віче Валерій Прозапас каже, впевнений, що сьогодні Збройні сили України — потужна сила. Він нагадав, що вчора міська та обласна влади виділили на організацію та підтримку тероборони 33,5 млн гривень. І це рішення було підтримано абсолютно усіма політичними партіями, адже коли мова йде про захист інтересів держави, то не може бути суперечностей.

Запоріжжя чинитиме спротив: в центрі міста близько двохсот людей із прапорами зібрались на віче, - ФОТОРЕПОРТАЖ , фото-1

«Ворог бряцає зброєю біля наших кордонів, але це не тільки вказує на потужність російської армії, але й на слабкість їхньої політичної позиції. Тому що Путіну немає чого нам запропонувати, ми цивілізаційно йдемо геть від Москви. Особисто я — спокійний, я не роблю ніяких запасів, бо я знаю, що якщо щось станеться, мене чекає моя 92-а бригада, в якій я в резерві, а там точно все є. Збройні сили стали потужною силою», — сказав він.

Ветеран АТО Михайло Пирог каже, що сьогодні, як ніколи, стає питання єдності і партійна приналежність, якісь особисті емоції — відходять на другий план.

«Ми збираємося, щоб показати, що ми єдині і якщо ворог щось задумав, то він прорахувався. Сьогодні не 2014 рік. В нас величезна кількість хлопців і дівчат пройшли через війну, в нас величезна кількість волонтерів, людей, які кожного дня підтримують державу і роблять все, щоб вона була незалежною, сильною. Є моменти, коли відкидаються чвари і непорозуміння і люди стають в один стрій заради майбутнього, дітей, держави», — додав Пирог.

Запоріжжя чинитиме спротив: в центрі міста близько двохсот людей із прапорами зібрались на віче, - ФОТОРЕПОРТАЖ , фото-2

Волонтерка Стела Орел також не змогла залишитись осторонь такого заходу.

«Не могу сидеть дома, когда такое происходит, когда наши «соседи» (если их можно так назвать), собираются делать вторжение в Украину. Мы сильная нация и в 2014 году мы показали, что мы готовы стать на защиту страны. 8-й год идёт война, но мы все также готовы защищать страну. Очень хорошо, что люди вышли. Мы показываем всему миру, что мы сильная нация», — зазначила жінка.

Житель Запоріжжя Єгор Клеха про віче дізнався з інтернету, побачив анонс і вирішив прийти. Хлопець навчається на історичному факультеті і добре запм’ятав випадки з історії, коли український народ буквально розривали на шматки та намагалися забрати свободу. «Сьогодні не треба панікувати, треба зібрались», — каже хлопець. Він прийшов на віче, згорнувшись у прапор, якому вже 8 років.

«В ньому, я з матір’ю був в 2014 році на Майдані. Це сімейна реліквія. Сьогодні прийшов, бо хотів побачити чи багато в нас свідомих громадян і відчути цю енергію. Цього не вистачає», — сказав Єгор.

Запоріжжя чинитиме спротив: в центрі міста близько двохсот людей із прапорами зібрались на віче, - ФОТОРЕПОРТАЖ , фото-3

Захід пройшов в форматі відкритого мікрофона, де кожен бажаючий міг взяти слово. Учасники заспівали гімн, вшанували хвилиною мовчання загиблих. За безпекою на віче стежили близько 50 правоохоронців.

Як в Запоріжжі відзначили День Єднання, дивіться за посиланням. 

Фото Катерини Клочко

Статьи по теме

Последние новости

    Техніка і військові: які втрати поніс ворог від початку повномаштабної війни

Техніка і військові: які втрати поніс ворог від початку повномаштабної війни

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY