Gorozhanin.com.ua

«В нас фактично вже 8 років створено мавзолей»: в Запоріжжі пропонують продати пам’ятник леніну для підтримки обороноздатності

27 февраля
09:17 2024

Пам’ятник леніну в Запоріжжі демонтували з площі Запорізької в березні 2016 року в рамках декомунізації. Вже майже 8 років бронзова скульптура зберігається на території КП «Водоканал». Ветеран війни Іван Мінченко пропонує продати демонтований пам’ятник, а всі виручені кошти спрямувати на підтримку обороноздатності регіону. Він вже зареєстрував відповідну петицію, а депутатка Запорізької міської ради Регіна Харченко готує проект рішення щодо створення робочої групи, яка визначить вартість пам’ятника.

Журналісти разом з Іваном Мінченко побували на території КП «Водоканал», де зберігається 20-тонна бронзова скульптура леніна.

— В нас фактично вже 8 років створено мавзолей ім. леніна у місті Запоріжжя. 8 років він просто беззмістовно лежить на території комунального підприємства, роками ніхто з ним нічого не робить, хоче це дуже серйозна сировина, яка має дуже серйозну вартість. Якщо ми візьмемо досвід інших міст України, в більшості всі пам’ятники переплавляли просто. Їх купували на аукціонах різні прийомки металу і просто переплавляли і кошти ці спрямовували безпосередньо на Збройні Сили, Сили безпеки та оборони держави. В принципі ми пропонуємо зробити так само і в Запоріжжі, — каже Іван Мінченко.

"В нас фактично вже 8 років створено мавзолей": в Запоріжжі пропонують продати пам’ятник леніну для підтримки обороноздатності, фото-11

За словами Мінченка, орієнтовна вартість пам’ятника, якщо його продавати як сировину, складає від 10 до 20 мільйонів гривень. Його можна продати дорожче як цілісний об’єкт, залучивши для цього міжнародні аукціони. Ще один можливий варіант, який пропонує Мінченко – використати пам’ятник для обміну військовополоненими. Окрім цього, є звернення від істориків, які пропонують використати бюст від скульптури леніна для майбутнього музею переосмислення тоталітарного минулого.

Щоб визначити подальшу долю скульптури, необхідно визначити її вартість. Для цього депутатка Запорізької міської ради на найближчу сесію готує проект рішення про створення робочої групи із залученням експертів.

— Треба залучати експертів, людей, які обізнані в якості цього металу, вартості, можливостей його повторної переробки як сировини. Якщо депутати підтримають, то нам треба створити робочу групу, включити туди відповідних експертів, продумати, в якому саме напрямку ми будемо його (пам’ятник — ред.) використовувати, — зазначила Харченко.

"В нас фактично вже 8 років створено мавзолей": в Запоріжжі пропонують продати пам’ятник леніну для підтримки обороноздатності, фото-12

Регіна Харченко також направила депутатське звернення до Міністерства оборони, щоб уточнити чи потрібно міській раді отримати погодження від Мінкульту для вирішення подальшої долі пам’ятника. І ще одне звернення депутатка направила до Міноборони стосовно того, чи розглядали вже варіант використання сировини від пам’ятника в оборонних цілях.

Як раніше писав 061, нічний ударний дрон “Вампір” полює на ворога на Запорізькому напрямку.

Статьи по теме

Последние новости

Россия перемещает корабли-носители «Калибров» на Каспий – Зеленский | Новости Украины

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.