У Запорізькій області розробляють концепцію підтримки агровиробників, що постраждали від війни
Запорізька обласна влада спільно з фермерами вже розробляє концепцію підтримки тих виробників, які найбільше постраждали від повномасштабного вторгнення.
Про це повідомляє пресслужба Запорізької ОВА за результатами робочої зустрічі з представниками Всеукраїнської асоціації громад, передає 061.
Залучаючи донорів, Запорізька ОВА підтримує аграрний сектор на вільній території регіону. Одним із пріоритетних напрямків роботи організації є розвиток сільських громад, в тому числі сприяння реалізації аграрної політики. Наразі Всеукраїнська асоціація громад допомагає продуктовими наборами для населення та посівними матеріалами для сільгоспвиробників. Особливо гостро постає питання забезпечення добривами, які використовуються для підживлення земельних ділянок, та дозволяють тримати на відповідному рівні показники родючості грунту.
Для повернення довоєнних обсягів сільськогосподарського виробництва, фахівці спрямують всі свої потужності на меліорацію — цілеспрямоване покращення ґрунту для оптимального використання його потенціалу. Комплекс заходів із розмінування, відновлення родючості та податкових послаблень для аграріїв може допомогти повернути показники збору врожаю на рівень до повномасштабного вторгнення.
“Сільськогосподарський напрямок є актуальним для Запорізької області, тому попри війну, працюємо над розвитком та вдосконаленням технологічних процесів місцевих агропідприємств. Через окупацію та бойові дії втрачено багато: врожай, можливість провести повноцінну посівну, техніку, яку викрали військові рф тощо. Працюємо над тим, аби наші фахівці максимально швидко отримали доступ до полів, тому оперативно проводимо розмінування. Для розв’язання низки проблем необхідна підтримка аграріїв на державному рівні. Великі сподівання й на міжнародне партнерство”, — зазначив голова обласної військової адміністрації.
Один із проєктів, який наразі розробляє асоціація громад, стосується безпосередньо підтримки підприємств, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Як зазначили представники Всеукраїнської асоціації громад, проєкти будуть трансформуватися, враховуючи особливості регіону, тому наразі організація посилює взаємодію з громадами.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що аграрії отримали збитки за рахунок вивезення або знищення російськими окупантами врожаю. По оперативним підрахункам, більше мільйона тонн пшениці було вивезено. За цінами станом на початок війни це 7 млрд гривень.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.