Gorozhanin.com.ua

У Запоріжжі з’явився мурал з зображенням Махна, — ФОТО

11 октября
02:08 2023

У Запоріжжі на будівлі ПК «Орбіта» з’явився патріотичний мурал із зображенням революціонера і анархіста Нестора Махна. Дизайн розробив французький митець українського походження Микита Кравцов, а саму настінну картину створили двоє відомих муралістів Давид Чичкан та Катерина Пікарська.

Художники працюють одночасно над двома муралами. Крім Махна, у Запоріжжі ще з’явився мурал, який має назву «Квітка для окупанта» (його можна побачити на одній з будівель поблизу залізничного вокзалу «Запоріжжя-1»).

Митці почали створювати мурали минулого вівторка, сьогодні мурал Махна буде готовий.

Як він виглядає — далі в матеріалі 061.

Давид Чичкан — художник-мураліст, киянин. Запоріжжя він знає, бо це мала батьківщина його дружини.

У Запоріжжі з'явився мурал з зображенням Махна, - ФОТО, фото-1

«Це махновські землі, я роблю серію виставок в прифронтових містах. Це така моя маленька місія українізації. Мені знається, що це доречно», — каже він.

Над створенням зображення Махна він працює в парі з одеситкою Катериною Пікарською. Нині вона живе та працює у Франції. Говорить, що малює картини на замовлення.

Коли їм зателефонував Кравцов і запропонував створити мурали у Запоріжжі, художники погодились не роздумуючи.

«Дуже складна поверхня. Вперше так працюю. Сьогодні останній день працюємо, дороблюємо Нестора Івановича. Тривоги постійно лунають, але в Києві також вони є. Тож, все нормально», — говорить Давид.

«У Запоріжжі я вперше. Це військове місто зараз. Складні емоції. Ми хочемо підтримати жителів міста. Після того, як завершимо роботу, я ще деякий час буду в Україні, а потім повернусь у Францію, бо маю там роботу. Поверхня, на якій створюємо Махна, вона нова для мене і на висоті також вперше працюю. Махно це супергерой», — додає Катерина.

Мурали у Запоріжжі створюють при підтримці BIRUCHIY company art project та ГО «Спілка дослідників сучасного мистецтва» в співпраці ГО «Культпрожектор».

Статьи по теме

Последние новости

Ракетна атака по Дніпру: пошкоджено інфраструктурний об’єкт і підприємство

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.