У мережі «Сільпо» у Запоріжжі підтвердили, що у них справді є позначені палети гуманітарної допомоги
У Запоріжжі обласна влада попросила великі мережі відповісти на питання, що за гуманітарку можна побачити в їх магазинах та хто її туди завозив.
Про це стало відомо під час наради в Запорізькій обласній військовій адміністрації з представників торгівельних мереж, передає 061.
Представники «Сільпо» у Запоріжжі повідомили про те, що частина супермаркетів на окупованих територіях у них законсервована – 4 в Бердянську, 3 у Мелітополі та один у Дніпрорудному. В Енергодарі магазин поки що працює на тих резервах, що є. У самому Запоріжжі повноцінно працює 19 магазинів. Є певні проблеми зі своєчасними розрахунками по фермерським господарствам.
У «Сільпо» заявили, що у них справді є позначені палети гуманітарної допомоги, що доставляються спеціальними гуманітарним коридором і ці товари видаються людям в руки за певною нормою.Відомо, що гуманітарна допомога надходить через розподільний центр, де замовником є саме торгівельна мережа.Гуманітарну допомогу намагалися доставити на окуповані території – Мелітополь, Енергодар, Дніпрорудне, але ніхто не зміг забезпечити конвой. Обласна влада зазначила, що у Запоріжжі поки немає необхідності роздавати гуманітарну допомоги, допоки все необхідне є на полицях, і люди мають змогу працювати.
Інші власники магазинів зазначають, що наразі Держспоживслужба дозволила не робити стікеровку українською мовою імпортних товарів. Вони закуповують певні товари у країнах ЄС, аби зробити взаємозамінність тих продуктів, що раніше вироблялися чи постачалися з територій, що наразі перебувають під окупацією. Частину товарів постачають зараз з Польші та Чехії за власні кошти і продають у свої магазинах, як і до війни. При цьому були випадки, що через нерозуміння у кінцевого споживача виникали питання про походження цих товарів. У підприємців є усі необхідні листи та підтвердження від постачальників.
Підприємці зазначають, що у Мелітополі були випадки, коли окупанти приходили і зазначали, що тепер будуть поставляти товар з Криму, на їх умовах та цінах. Тому в екстреному випадку мережеві магазини почали консервувати.
Що стосується роботи аптек, то станом на 6 квітня у регіоні працює 499 аптечних закладів з 900, що мають відповідну ліцензію.58 аптек заявили, що вони не працюють через пограбування та пошкоджене майно. По інших – не з усіма є зв’язок. Представники Держлікслужби повідомили, що проводять моніторинг цін, є випадки зростання цін з різних причин (у тому числі через відсутність деяких позицій). На окуповані території практично неможливо доставити ліки в аптеки, дуже важко організувати супровід, але є і добрі новини — нещодавно у Мелітополі завезли інсулін.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на полицях магазинів «АТБ» у Запоріжжі дійсно з’явилися консерви «Туристичні», вироблені у Польщі. Однак вони не є гуманітарною допомогою. Ці консерви було абсолютно законно придбано компанією на підставі укладених договорів для безперебійного забезпечення населення продуктами в умовах воєнного часу.