Gorozhanin.com.ua

Суд знову залишив в СІЗО експрезидента запорізької «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва

11 июня
15:13 2024

Київський апеляційний суд постановив залишити колишнього президента компанії «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва під вартою без права на заставу. Згідно з рішенням суду першої інстанції, він залишатиметься в СІЗО до 19 липня цього року.

Про це повідомив адвокат В’ячеслава Богуслаєва Руслан Волинець у коментарі «Суспільному».передає 061.

Він пояснив, що, попри завершення розслідування, прокурор наполягав на збереженні запобіжного заходу через ризики впливу на свідків, втечі за кордон, знищення або спотворення доказів, а також продовження злочинної діяльності.

Суд підтримав ризики впливу на свідків і втечі за кордон.

«Прогнозовано, продовжили (запобіжний захід – ред.). Хоча насправді по «втечі за кордон», просте, логічне питання. Кажу суддям, от у нас зараз засідання відбуваються раз на місяць, буває два рази. У нас там, умовно, 40 томів справи, 50 свідків. Тобто це до вироку, ну, в кращому випадку, років три, а то і всі п’ять. А навіщо йому (Богуслаєву – ред.) зараз тікати? Якби він знав, що завтра його можуть посадити на 15 років і він втікає — це логічно. Він розуміє, що вирок буде через три чи п’ять років. Ходи собі, судись, доказуй. То навіщо йому зараз тікати?», – сказав захисник Богуслаєва.

Волинець додав, що адвокати разом із Богуслаєвим майже ознайомилися з доказами у справі.

Він пояснив, що ризик впливу на свідків зазвичай знімається після завершення слідства і передачі справи до суду.

«Інакше, це замкнуте коло. Свідків будуть допитувати роки через два, і весь цей час людина сидить (в неволі – ред.). Ми в суді пропонували: давайте спочатку свідків допитаємо, а потім досліджувати докази будемо. Прокурор заперечив, суд підтримав, поки в нас така ситуація», – сказав він.

Наступне судове засідання у справі Богуслаєва відбудеться на початку липня.

Нагадаємо, що експрезидента «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва було затримано у жовтні 2022 року разом із керівником департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Служба безпеки України повідомила, що після початку повномасштабного вторгнення Росії ексголова «Мотор Січі» фінансував так звану «ДНР», сплачуючи податки та збори до бюджету самопроголошеної республіки.

За даними відомства, Богуслаєв співпрацював з українським підприємством, яке з 2014 року перебувало під контролем «ДНР» та працювало над постачанням авіакомпонентів на підприємства російського військово-промислового комплексу. Під час обшуків правоохоронці виявили понад два десятки медалей, грамот та почесних нагород, вручених експрезидент АТ «Мотор Січ» представниками військово-політичного керівництва РФ.

Статьи по теме

Последние новости

В окрестностях Киева идет боевая работа по вражескому дрону — КГВА

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.