На Запорізькій АЕС вже втретє змінився персонал «Росатому»: на станцію прибули нові співробітники з росії
На Запорізькій АЕС нещодавно відбулася вже третя зміна працівників Росатому. Вчора на станцію прибув головний інженер Калинської атомної станції з рф разом з 10 співробітниками.
Про це повідомив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає 061.
«Вчора була зроблена чергова вже третя зміна персоналу Росатому. Ці люди перебувають в кризовому центрі атомної станції. Фактично, вони в ізоляції там знаходяться. Цей акт ядерного тероризму з боку росії ми бачимо також підтримується такою організацією, як «Росатом», «Росенергоатом», які постійно надсилають нам на Запорізьку АЕС, наш майданчик свій персонал», — зазначив Котін.
Також він запевнив, що росіяни не можуть приєднати ЗАЕС до своєї системи. Це потребує дуже багато часу, проєктної та будівельної роботи, щоб побудувати лінії, з’єднати станцію.
«Це найбільша станція в Європі- 6000 МВт. Ви розумієте, скільки ліній зв’язку з росією потрібно побудувати, щоб ця станція фактично з’єдналася з ними. Ця електростанція знаходиться в українській енергосистемі, що в свою чергу, входить до енергосистеми Європи. Технічно можливо видавати лише в українську енергомережу, бо частота на якій працює наша енергосистема не співпадає з російською. І просто так вмикнути без застосування спеціальних пристроїв її неможливо. Мова йде про дороговартісне обладнання, що потребує багато підготовчої роботи», — сказав Котін.
В Енергоатомі кажуть, що наразі залишили в АЕС мінімальну кількість енергоблоків, що потрібна для роботи. Два відключили та перевели в холодний час тоді, коли росіяни почали гатити по АЕС. Ще декілька енергоблоків перебувають в ремонті. На станції є певне число необхідних запчастин, також є можливість підвозити критичні позиції.
Що стосується відходів, то відпрацьоване ядерне паливо можуть переробити і використовувати повторно. Для цього на Запорізькій АЕС є спеціальне сховище. Для всіх інших станцій не так давно побудували і місяць тому отримали ліцензію на створення централізованого сховища на території Чорнобильської АЕС.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що відключення Запорізької АЕС неможливо ні з технічної, ні з безпекової, ні з економічної точки зору.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.