Gorozhanin.com.ua

«Фронт зупинився за 5 км до нашого підприємства»: історія виробника сільськогосптехніки, який релокувався до Запоріжжя, — ФОТО

04 февраля
21:21 2025

Виробник сільськогосподарської техніки ТОВ «Оріхівсільмаш», який до війни експортував свою продукцію до Румунії, Болгарії, Німеччини, Литви, закривав внутрішні потреби українських сільгоспвиробників, був змушений релокуватися. В 2022 році підприємство вивезло майже всі свої виробничі потужності до Запоріжжя. На те, щоби відновити свою діяльність, знадобилось близько року.

Далі — в репортажі 061.

Підприємство було зареєстровано у 2010 році та працювало в Пологівському (колишньому Оріхівському) районі. Керівництво компанії без зайвої скромності говорить, що вони є і завжди були одним з найбільших виробників причіпної техніки. Мовляв, на внутрішньому ринку України, вони є монополістами.

«Фронт зупинився за 5 км до нашого підприємства»: історія виробника сільськогосптехніки, який релокувався до Запоріжжя, - ФОТО, фото-1

За словами заступника директора з продажу Сергія Писаренко, їхнє компанія — лідер з продажі і виробництва, як зараз, так і до повномасштабного вторгнення.

«Розкидачі міндобрив, катки подрібнювачі — ця техніка завжди пріоритетна. Зараз об’єми виробництва, із зрозумілих причин, зменшились і ми намагаємось закрити потреби внутрішнього споживача», — говорить Сергій Олександрович.

Підприємство виробляє понад 60 моделей сільськогосподарської техніки та близько 2200 запчастин на неї.

Директор ТОВ «Оріхівсільмаш» Ольга Оніщенко говорить, що перемішення виробництва до Запоріжжя — вимушений крок. По-перше, була надія, що за кілька місяців підприємство повернеться додому, по-друге, — Запоріжжя знаходиться поруч і перемістити обладнання саме сюди було простіше.

«Фронт зупинився за 5 км до нашого підприємства. У березні 2022 року ми релокували підприємство. Весь 2023-й рік ми налагоджували роботу і обладнання. Запустити змогли лише в 2024-му. У нас працювало більше 110 осіб на початок повномасштабної війни, а зараз — 21 особа та ще 4 — служать в лавах ЗСУ», — говорить.

Пані Ольга додає, що підприємство потребує кваліфікованих кадрів, готові навчати людей, пропонують конкурентноспроможну заробітну плату. Проте є нюанс: це робота для чоловіків.

Як каже керівниця Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко, саме відсутність кваліфікованих кадрів не дає можливості підприємству збільшити обсяги виробництва.

«Запорізький обласний центр зайнятості співпрацював з підприємством багато років. Укомплектування кадрами підприємства для нас є основним питанням. Релокувати більшу частину обладнання — це важко, але організувати роботу на новому місці — ще важче. Запит підприємства щодо працівників дуже великий. Ми можемо навчати людей за замовленням, підприємство готове приймати людей на стажування. Зарплата не менше 20 тисяч гривень, але відверто кажучи і робота складна. Вони готові прийняти не менше ніж 20 людей», — каже Бойко.

З початку повномасштабного вторгнення до міста Запоріжжя було релоковано більше 500 підприємств. Водночас із Запорізького регіону з початку війни релоковано більше ніж 5000 підприємств.

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Статьи по теме

Последние новости

    За добу ЗСУ ліквідували близько 1300 окупантів

За добу ЗСУ ліквідували близько 1300 окупантів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.