Дрони та обладнання для військових частин: у Запоріжжі депутати перерозподілили близько 50 мільйонів на обороноздатність
У Запоріжжі на сесії перерозподілили кошти Програми підтримки обороноздатності та забезпечення безпеки і правопорядку в місті Запоріжжя на 2023 рік.
Про це стало відомо під час засідання двадцятої сесії Запорізької міської ради, повідомляє 061.
Перед цим з трибуни міської ради виступив автор петиції по дронам Іван Мінченко
«Наша військова частина подавала запити, потім я подавав дві петиції по дронам подвійного призначення, які є необхідними в цій боротьбі. Такі питання здатні зберегти особовий склад, ми хочемо щоб нас чули, нас поважали. Я змушений піднімати це питання, бо його не виносять представники міської влади. Лише день до сесії зв’язалися з військовими частинами. Я не знаю, чому не можна взяти і просто закупити дрони, чому ускладнюється цей процес. Важливий момент –громадяни виходять і питають, чому пріоритет віддається бруківці. Бруківка жодним чином не допоможе, якщо бойові дії прийдуть у наше місто. Потреби у військових частинах є не тільки в дронах і ми не можемо вже втриматися одними благодійними фондами. Я пишаюсь, що я знаходжусь і служу з найкращими людьми нашої держави. Я впевнений, що ви, як депутати маєте змогу допомагати, а ми кожного дня несемо втрати. Хлопці під Роботино кажуть, що це або невігластво міської ради або саботаж, давайте зробимо так, щоб таких слів не було», — сказав за трибуною міськради військовослубовець 115 Мелітопольського батальйону Іван Мінченко.
Депутати погодили виділення 27 мільйонів гривень на дрони для більше 10 військових частин. На сесії обговорили можливість міськради провести торги і закупити дрони для військових, проте посадовці мерії проти цього і зазначають, що вони не мають відповідних фахівців з сертифікації та частинам нібито буде простіше закупити дрони без бюрократичних процедур.
«Коли ми починаємо спілкуватися з командирами частин, то вони самі визначають пріоритети, що їм потрібно. Вони пишуть нам потреби, ми уточнюємо. Якщо це дрони, то вони знають їх марку, вони можуть проводити прямі закупівлі. Я можу вам сказати, що три частини відмовились від дронів сказали, що їм краще певне обладнання купити», — прокоментував в.о міського голови Анатолій Куртєв.
На сесії виділили по цій же програмі ще близько 23 мільйонів гривень на проведення ремонтних робіт у військових об’єктах, придбання автономної мийки, мобільної майстерні польового ремонту, придбання запасних частин та технічне обслуговування і ремонт автомобільної техніки. Сюди ж входить придбання спеціалізованого пасажирського мікроавтобусу та ще трьох спеціалізованих автівок для ДСНС та виділенні коштів на придбання автомобіля для сервісного центру МВС з формулюванням «для прийняття практичних іспитів з навичок керування авто». Остання витрата стала найбільш обговорюваною в сесійній залі і частина депутатів виступала категорично проти цього питання, оскільки це жодним чином не стосується обороноздатності міста і не зрозуміло навіщо на це витрачати бюджетні кошти.
«Я щось не розумію, чому ми маємо виділяти їм кошти. Я розумію про поліцію, рятувальників, а сервісний центр – це взагалі така комерційна структура. Ці люди заробляють на нас», — прокоментував депутат Геннадій Васильчук.
«Сервісний центр сплачує нам ПДФО близько 15 мільйонів гривень, а також це відсоток від платних послуг – ще близько 13 мільйонів гривень», — прокоментували на захист сервісного центру в департаменті фінансів.