Дорога життя: до Запоріжжя прибули сотні автомобілів з переселенцями, — ФОТОРЕПОРТАЖ
Сьогодні, 2 травня зранку було повідомлено про те, що відкрито евакуаційний коридор на власному транспорті з Енергодара до Запоріжжя через Василівку — Кам’янське і через Токмак-Оріхів. Лише за півдня евакуаційними коридорами до Запоріжжя приїхало понад 600 людей з Херсонської області, Полог, Токмаку, Енергодара, Бердянська, Маріуполя, Волновахи. За словами начальника управління по роботі з молоддю та сім’єю Запорізької міської ради Олексія Савицького, попередні два дні людей приїздили мало, а сьогодні — повернулись до показників, які були кілька тижнів тому.
Люди приїздять на легкових авто, маршрутках, автобусах. Майже на кожній другій автівці є напис «діти», рідше зустрічаються — «старики».
«Я, моя жінка і 90-річна теща. Виїхали з Василівки. Їхали три години. Вдома напружена ситуація. Приходили до нас… чеченці, я так думаю. Сюди приїхали до дітей. Вони вмовляли нас раніше виїхати, але стан здоров’я тещі не дозволяв», — говорить чоловік на ім’я Петро.
Також до Запоріжжя змогли дістатися і маріупольці. До цього вони були у Бердянську, а декому довелось 3-4 доби ночувати в районі Токмака, бо російські військові не випускали людей. Прийшла до центру реєстрації переселенців і родина з Мелітополя: Роман з двома дітьми — Міланою та Глєбом. 7-річний хлопець дуже хотів обійняти наших військових. Чоловік розповів, що родина виїхала з рідного Мелітополя кілька тижнів тому.
«Важко було залишатись, морально важко. Я майже не виходив на вулиці. Будинок там залишився. Виїхали у складі колони, потрапили під обстріл, добирались довго, але доїхали до Запоріжжя», — говорить Роман. Він працював керівником в фірмі, яка займалася виробництвом ангарів під зерно. Тепер він безробітний. Мілана прийшла згорнута у жовто-блакитний прапор. Батько говорить, що в Мелітополі їм доводилось його ховати від окупантів.
Родина з Маріуполя з однорічним хлопчиком розповіли, що добирались до Запоріжжя 1,5 місяці. Говорять, що виїхати довелось селами та дорогами, які знають лише місцеві. Деякий час родина провела в Бердянську і, як тільки знайшлися волонтери, які погодились вивезти до Запоріжжя, вони швидко зібралися. Нині родина планує їхати у Вінницьку область до рідних.
Загалом за 48 днів до нашого міста прибули 114 631 людина з окупованих територій та населених пунктів, де ведуться бойові дії. Серед них 31 645 дітей.