Gorozhanin.com.ua

За перші 42 дні дії нульового розмитнення до України ввезли майже 100 тисяч автомобілів

31 мая
05:53 2022

З 9 квітня по 19 травня в Україну завезли майже 100000 автомобілів. Завдяки «нульовому розмитненню» на час війни українці сплачують лише внесок до Пенсійного фонду у 3-5%, без ПДВ.

5 квітня набули чинності зміни до Податкового кодексу, згідно з якими на час воєнного стану всі імпортні товари звільняються від податку на додану вартість — так званий «закон про нульове розмитнення». Він, зокрема, стосується і питань ввезення автомобілів, придбаних за кордоном.

Тепер, перетнувши кордон, для розмитнення автомобіля потрібно мати митну декларацію, з якою здійснюється реєстрація транспортного засобу. Сплачується лише внесок до Пенсійного фонду — 3-5% від вартості, зазначеної у митній декларації. Податок на додану вартість та інші податки не сплачуються.

При цьому, є умова, що ввезені легкові автомобілі мають бути не нижче стандарту Євро-2, а вантажні ― Євро-5. Також можна ввозити мотоцикли, причепи, автобуси, тобто фактично всі наземні транспортні засоби. На водний і повітряний транспорт закон не поширюється.

Передусім, мета цього закону — полегшити і прискорити завезення автомобілів, придбаних на потреби ЗСУ, медиків і волонтерів, які допомагають армії, а також для тих, хто втратив свій транспорт внаслідок російської агресії.

Втім, наприкінці квітня окремі нардепи та урядовці почали пропонувати скасувати дію закону через масове ввезення в Україну автомобілів преміум-класу, які не були метою введення «нульового мита». Після того, як підрахували, що 65-70% ввезених автомобілів все ж є старими і недорогими, питання скасування цих змін все ж відклали.

Загалом за період дії пільгового розмитнення автомобілів під час воєнного стану — з 9 квітня до 19 травня — в Україну завезли 94420 автомобілів. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

Більшість завезених авто — 2003-2007 років випуску

Більшість завезених авто до $2-5 тис.

Полтавець Віктор Убийвовк надає послуги з підбору, оформлення та розмитнення автомобілів з-за кордону. Він розповів «Полтавщині», де краще купувати автомобіль та яка процедура його оформлення та розмитнення.

Де краще вибирати та купувати автомобіль

Віктор Убийвовк пояснив, що найкращий вибір автомобілів на Литовському ринку. Саме в Литві організовані спеціальні майданчики, куди з усіх країн ЄС привозять автомобілі для продажу. Там продають автомобілі з усіх країн Євросоюзу.

Процедура оформлення

Після того, як покупець вибрав автомобіль, потрібно оформити документи. Спочатку оформлюється договір купівлі-продажу, страховка, а також відповідна виписка з реєстру.

Якщо людина їхатиме на цьому ж автомобілі в Україну, тоді потрібно «поставити» його на транзитні номери. Вони потрібні обов’язково, бо деякі країни Європи забороняють рух автомобілів, які зняті з обліку, навіть якщо є страховка. Тож щоб уникнути штрафів, потрібно обов’язково оформити транзитні номери.

Також Віктор Убийвовк радить оформити експортну декларацію про те, за скільки придбали та задекларували автомобіль для вивозу за кордон. Цю декларацію не у всіх перевіряють, але краще, щоб вона була.

Після того, як усі документи готові, потрібно їх подати брокеру:

  • власний паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • техпаспорт;
  • виписку про транзитні номери або документ про зняття з обліку.

На основі цих документів брокер робить попередню декларацію для розмитнення та передає відповідний код цієї декларації тій митниці, через яку збирається їхати людина.

Митниця

Віктор Убийвовк рекомендує обирати велику митницю, де велика пропускна спроможність, навіть якщо на такій митниці велика черга.

Вже на в’їзді в Україну на митниці приймають ксерокопії всіх вище вказаних документів та заповнену декларацію для розмитнення. Для на митниці роблять помітку, що автомобіль заїхав під розмитнення. Тобто на всіх документах ставляться відповідні червоні печатки — їх наявність потрібно обов’язково перевіряти, щоб в подальшому уникнути зайвих проблем.

Законодавство передбачає, що процедура подачі документів на розмитнення повинна займати не більше, ніж 15 хвилин. Зараз це займає близько 1-2 годин через велику кількість автомобілів, які за возять на територію України.

Після того, як людині повернули документи із червоними печатками, потрібно прибути до внутрішньої митниці на території України, в якій буде завершена процедура розмитнення. Це можна зробити на будь-якій митниці — в Полтаві, Києві, Миргороді — скрізь, де вона працює.

Для прикладу, Віктор Убийвовк, завершує процедуру розмитнення в Ковелі. Він знайшов там брокера та співпрацює із ним. Віктор пояснив, що людина повинна віддати усі документи з червоними печатками брокеру, який завершить процедуру розмитнення автомобіля на внутрішній митниці.

Скільки коштуватиме купівля автомобіля на єврономерах із розмитненням

Після розмитнення автомобіля потрібно оформити сертифікат відповідності євростандарту, не дивлячись на те, що в усіх автомобілів з Європи в техпаспортах вказаний відповідний євростандарт. Цей сертифікат коштує близько 2500 грн.

Після цього автомобіль ставиться на облік — це коштує близько 600 грн, а також сплачується близько 320 грн за криміналістичну експертизу. Крім того, 3% від вартості автомобіля сплачується в пенсійний фонд та за військовий збір.

Вартість послуг брокера $100-150. Ще за кордоном транзитні номери, страховка та оформлення інших документів буде коштувати 45-150 євро. Це залежить від країни. Найдешевше виходить у Литві.

Для прикладу, автомобіль Volvo C30 — купе, з дизельним двигуном на 2 л, дизель, та автоматичною коробкою передач придбали в Литві за 4000 євро. Інші витрати — це оформлення документів, послуги брокера та інше обійшлися близько 500 євро. Раніше розмитнення такого автомобіля коштувало б близько 2800 євро.

Також закон про нульове розмитнення наразі дозволяє ввозити вантажні автомобілі стандарту Євро-5. Ті вантажівки, які раніше розмитнювали за 3800 євро, наразі розмитнюються безкоштовно.

Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/acoareis/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Ворог атакував АЗС на Дніпропетровщині: постраждали люди

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Наша цель – ваш комфорт: EA-LOGISTIC – гарантия эффективных международных грузоперевозок.