Юридична колізія: міськрада доручила УЖКГ заміняти адресні покажчики на будинках, які є приватним майном
В ОСББ не розуміють, чому влада поклала обов’язки щодо заміни табличок на ЖКГ, але у реальності цього не відбувається. Натомість інспекція з благоустрою накладає штрафи за старі покажчики
До «Полтавщини» звернулася голова ОСББ «Степового фронту, 22» Олена Рудік. Вона поскаржилася на міську інспекцію з благоустрою, яка оштрафувала об’єднання за незмінені адресні покажчики на будинку — необхідно замінити назву «Степового фронту» на «Олександра Оксанченка».
![](https://i1.poltava.to/uploads/2025/02/03/photo_20250203_112324.jpg)
«Прийшла днями інспекторка і вписала в протокол мої данні без моєї присутності. З приводу чого я подала заяву до поліції, бо це підроблення документів.
![](https://i1.poltava.to/uploads/2025/02/03/protokol.jpg)
Інспекція вимагає від ОСББ замінити дві таблички на будинку, але 19 травня 2023 року Полтавська міськрада своїм рішенням доручила це міському управлінню ЖКГ. Зацитую: «забезпечити встановлення покажчиків перейменованих вулиць і провулків встановленого зразка згідно з рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради від 19.07.2017 No144 «Про зразки типів покажчиків найменувань вулиць, провулків, площ, майданів, бульварів, проспектів, узвозів та номерів будинків у м. Полтава».
А нам на заміну табличок, враховуючи роботу, потрібно 4000 грн. У нас поки таких коштів немає. Чому влада перекладає свої обов’язки на людей, яких потім штрафують? Натомість ми зверталися до влади з приводу закинутих одноповерхових будинків поруч із нами. Там тільки бомжі та наркомани. Однак, наші звернення ігнорують».
![](https://i1.poltava.to/uploads/2025/02/03/gnydnyk.jpg)
В управлінні ЖКГ «Полтавщині» повідомили, що питання потребує додаткового вивчення. Бо ОСББ та житлові кооперативи мають самостійно відповідати за своє майно. Вони є балансоутримувачами і адресних покажчиків зокрема.
З іншого боку існує й наведене рішення міськради. В управлінні вважають, що витрачати бюджетні кошти на заміну покажчиків в умовах війни не на часі. Тим більше якщо мова йде про приватну власність.
Від себе порадимо ОСББ все-таки зняти таблички, щоб виконати вимогу Закону та не наражати себе на подальші адмінштрафи. Нову назву вулиці можна тимчасово нанести фарбою.
Нагадаємо, у 2017 році виконком затвердив уніфікований стиль покажчиків вулиць Полтави.
У 2018 році УЖКГ витратило 600 тис. грн на встановлення 633 адресних вказівників. Вартість вказівник з монтажем, в залежності від розміру, тоді коштував від 423 до 1463 грн.
За майже 9 років з початку дії закону про декомунізацію у Полтаві залишилися сотні застарілих вказівників. Інспекція з благоустрою періодично проводить їх демонтаж, реагуючи на скарги представників Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті та активісти ГО «Декомунізація. Україна»
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»