Впродовж року в Полтаві планують зробити пішохідною частину вулиці Котляревського: відрізок від Соборності до Шухевича
У міськраді на робочий нараді щодо впорядкування паркувального простору в центрі Полтави розглянули продовжити пішохідну зону вздовж вулиці Котляревського: від Соборності до перетину з провулком Романа Шухевича. На цьому відрізку планують встановити антипаркувальні засоби. Це дозволить збільшити публічний простір для відпочинку перехожих.
Ініціатор впорядкування паркувального простору — комунальний «Інститут розвитку міста», який також ініціював продовження пішохідної зони вздовж Соборності від вулиці Стрітенська до площі Конституції. Про це розповів начальник відділу урбаністики Олександр Печененко:
«Є Управління ЖКГ, які безпосередньо є реалізаторами цього проєкту. Кошти першочергово передбачаються на продовження (пішохідних зон — ред.). Те що ми говоримо „короткострокова перспектива“ це те, що на найближчий рік — це продовження пішохідної частини».
Також на нараді в міськраді запланували роботи щодо змін в організації дорожнього руху на перехресті вулиць Міщенка — Небесної Сотні та Першотравневого проспекту.
«В першу чергу це в контексті паркування і безпеки руху і взагалі там є проблематика із проїздом цього перехрестя для автомобілістів і дуже незручна територія для пішоходів в плані доступності та пішохідних зв’язків.
Там є умовний такий «трикутник» по якому не рухається транспорт і в ньому часто паркуються по середині машини, які поза смугами руху, але вони всі на проїзній частині — це заважає огляду: не забезпечується кут видимості на перехресті, що ускладнює і рух, і створює небезпечні моменти», — розповів Олександр Печененко.
Нагадаємо, дослідили рух транспорту та його паркування у центральній частині Полтави проєктанти архітектурного бюро «Urban Progress» з Івано-Франківська. Вони й розробили концепцію впорядкування дорожнього руху та паркування транспорту.
Співпраця Полтавської міської ради з архітектурним проєктним консалтинговим бюро »Urban Progress» почалася з початку цього року. Також проєкт організації паркувального простору в центі міста розроблявся у партнерстві з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, яке ініціювало та замовило дослідження.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»