Власниця готелю «Галерея» Юлія Іщейкіна хоче власним коштом добудувати школу боротьби на Європейській
Власниця готельно-ресторанного комплексу скаржиться на те, що пустка приманює любителів спиртного та наркотиків, тому для клієнтів готелю буде краще, якщо сусідство буде іншим. Вона розраховує на державно-приватне партнерство. Втім, міська влада, до якої вона звернулася, відповіла, що ділянка перебуває у користуванні обласної адміністрації, тому вона має звернутися саме до неї
Сьогодні на засіданні депутатської комісії Полтавської міськради з гуманітарних питань заслухали виступ власниці ТОВ «Готель Галерея» Юлії Іщейкіної, яка запропонувала власним коштом добудувати спортивну школу з боротьби та боксу, будівництво якої міська рада розпочала ще у 2016 році, але так і не реалізувала проект.
Підприємниця так пояснила своє прохання — пустка приманює любителів алкоголю та наркотиків, а відсутність огорожі навколо колишнього будмайданчика створює небезпеку для дітей. Окрім цього для клієнтів готелю кращим сусідством була б саме спортшкола, а не довгобуд. Забігаючи наперед, Юлія Іщейкіна уточнила для «Полтавщини», що готова звести двоповерхову будівлю в рамках державно-приватного партнерства. ДЮСШ матиме зал із татамі, кімнати для тренерів, роздягальні та душові. При цьому новий об’єкт матиме укриття.
Керівник спортивного управління Ігор Кислов пояснив, що у міської ради були плани на організацію там багатофункціонального спортивного майданчика, але він не проти, щоб приватний бізнес у взаємодії з обласною адміністрацією побудував там новий спортивний об’єкт.
У ході обговорення депутати уточнили для себе, що у 2021 році спортивний довгобуд у свою власність взяла Полтавська ОДА, яка планувала в рамках президентської програми будівництва ДЮСШ та спортивних інтернатів завершити об’єкт. Офіційно проект мав назву «Реконструкція Комунального закладу „Полтавська дитячо-юнацька школа № 3 з плавання“ по вул. Європейська, 9а у Полтаві з добудовою спортивної зали».
Міська рада безоплатно віддала об’єкт обласному департаменту будівництва, містобудування і архітектури і тепер не проти, якщо Юлія Іщейкіна вийде зі своєї пропозицією на обласний рівень.
Якщо приватний бізнес дійсно готовий добудувати ДЮСШ, то це поставить крапку у тривалій історії витрачання бюджетних коштів на цей об’єкт поруч із басейном «Дельфін». У 2016 році мова йшла про будівництво триповерхової будівлі з трьома 12-метровими татамі, трибунами для глядачів, тренерськими кімнатами, тренажерними залом та сауною.
Безпосередньо будівництво з очікуваною вартістю 34,5 млн грн розпочалося у 2017 році та за рік зупинилося на етапі формування фундаменту будівлі.
За 2016-2021 роки на різні проектні роботи було витрачено 2,9 млн грн. Ще близько 2,5 млн грн було витрачено безпосередньо на будівельні роботи.
В цінах грудня 2021 року, після останнього коригування, загальний кошторис об’єкта становив 80,2 млн грн, що багато навіть за довоєнними цінами.
Звичайно, інвестор взамін попросить державний орган про поступки або пільги. Наприклад, це може бути лояльність до певного нового будівництва на прилеглій території.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»