В Яру прорвало каналізацію і смердючим потоком знесло електроопору: на ремонт немає коштів
Після прориву каналізації стоки утворили в мікрорайоні Яр смердючу ріку, яка загрожує полтавцям екологічною катастрофою
Колектор «ГРЛ» побудували у 1966 році. Він йде від мікрорайону ГРЛ, проходить через Гришків ліс, мікрорайон Яр і прямує до Супрунівських очисних споруд.
Колектор залізобетонний, гарантійний термін експлуатації — 25 років. Сульфатно-газова корозія повністю зруйнувала його склепіння, яке під час сильних опадів не витримує навантаження і провалюється.
Перший провал стався 1998 року. Водоканал почав перекладати колектор у 2016 році. За останні роки підприємство замінило 1600 метрів залізобетонного трубопроводу на пластик. Роботи проводило підприємство «Полтава Будкомплекс». Проте аварійним залишилися ще близько 1000 м колектору.
Місцева мешканка Лідія Помаранська повідомила, що 1 грудня вночі стався глибокий провал на вулиці Оржицькій. В мікрорайоні утворилася смердюча водойма довжиною 200 метрів та шириною 6 метрів.
Також вночі в домівках мешканців Яру почалися перепади напруги, а потім на вулиці побачили яскраве сяйво. Електроопора разом із високовольтними проводами впала у багнюку після розмиття ґрунту. Район на добу залишився без світла. Ще три стовпи — під загрозою обвалу.
На місце викликали аварійну бригаду водоканалу. Робітники розкопали аварійну ділянку провалу і запустили її в роботу, щоби від міста відвести стічні води.
Водоканал говорить, що на ремонт ділянки необхідно півроку за умови наявності коштів у підприємства. Голова обласної ради Олександр Біленький розповів мешканцям, що грошей немає, бо на підприємстві встановлені необґрунтовані тарифи на воду.
Вранці 6 грудня в Яру запланована зустріч Катерини Ямщикової та Олександра Біленького з мешканцями мікрорайону. Керівництво області й міста обговорить шляхи розв’язання проблеми.
Наразі в районі чути сильний запах аміаку. А мешканці будинків біля провалля переживають, що їх оселі почнуть сповзати у прірву. На сьогоднішній день у Полтаві налічується 42 провали на колекторах великого діаметра, на ремонт яких у водоканалу немає коштів.
Нагадаємо, що Василь Воротинцев після лікування за кордоном повернувся до керівного крісла в «Полтававодоканалі». Він заявив, що організує нормальну роботу каналізаційної системи у Яру ще до нового року. А дії деяких своїх працівників, які займалися проблемою каналізації в Яру, Воротинцев назвав недолугими.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»