USAID за свої кошти оплатить установку та запуск когенераційної установки потужністю 1,5 МВт
Після успішної реалізації проекту електроенергію зможуть отримувати або дитяча міська лікарня, або другий водозабір водоканалу
Укладено тристоронню угоду про установку та запуск когенераційної установки у Полтаві. Як повідомив керівник обласного КП «Полтаватеплоенерго» Олег Мізік, сторони угоди — це ТОВ «Кью Ар Ті Павер», структурний підрозділ Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), підрядна організація та «Полтаватеплоенерго».
«Кью Ар Ті Павер» оплатить роботи на суму 870 тис. доларів. Підрядна організація має здати теплоенерго в експлуатацію вже готовий об’єкт. Якщо проект реалізується, то додаткову електроенергію можуть отримати або дитяча міська лікарня на Леваді, або другий водозабір «Полтававодоканалу», або обидва об’єкти одночасно. Це питання ще потребує додаткових консультацій із Полтавською міськрадою.
Раніше на засіданні у ПОВА було заявлено, що якщо Полтава не допоможе встановити дві когенераційні установки (монтаж третьої вже оплачує теплоенерго), то вони поїдуть до Харкова.
Довідково. Когенераційні установки — це системи, які одночасно генерують електроенергію та тепло з одного джерела палива, ефективно використовуючи теплову енергію, яка зазвичай втрачається при виробництві електрики. Завдяки цьому досягається високий коефіцієнт корисної дії (до 90%). Вони використовують різні види палива, зокрема природний газ, біомасу чи вугілля, і підходять для застосування на підприємствах, у житлових комплексах або теплових електростанціях, де необхідні як електрична енергія, так і тепло для опалення або гарячого водопостачання.
Станом на липень 2024 року USAID передало Україні 91 когенераційну установку (КГУ) сумарною потужністю 56,5 МВт. Допомога розподілена між 32 містами та двома університетами. Наразі встановлено 18 КГУ, решта — в процесі під’єднання.
Ця допомога дозволить забезпечити стабільне теплопостачання для понад 1 мільйона мешканців багатоквартирних будинків та близько 1000 соціальних об’єктів. Водночас такі установки можуть забезпечувати резервне електропостачання до сусідніх лікарень, обʼєктів водопостачання та водовідведення.
Обласне КП «Полтаватеплоенерго» отримало від USAID три установки потужністю установки потужністю 1-1,5 МВт.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»