Уродженка Полтавщини зібрала в Криму майже 100 тисяч доларів для російської армії
СБУ повідомила про підозру «волонтерці» з Криму, яка закуповує для росіян дрони, позашляховики та спорядження
Служба безпеки зібрала доказову базу на колаборантку, яка переховується у тимчасово захопленому Криму та фінансує окупаційні угруповання рф.
На півострові вона очолює так званий «благодійний фонд», який закуповує для загарбників безпілотні літальні апарати, автомобілі, військове спорядження та різне обладнання.
За оперативними даними, з кінця лютого 2022 року, фігурантка зібрала понад 100 тисяч у доларовому еквіваленті на потреби російських військ, які воюють на Херсонському та Запорізькому напрямках.
Серед цих окупаційних угруповань:
- 126-а окрема бригада берегової охорони зс рф (пункт постійної дислокації — тимчасово окупований Крим);
- 810-а бригада морської піхоти зс рф (пункт постійної дислокації — тимчасово окупований Севастополь);
- 80-а окрема мотострілкова бригада зс рф (пункт постійної дислокації — селище Алакуртті Мурманської області, росія);
- 56-й десантно-штурмовий полк зс рф (пункт постійної дислокації — тимчасово окуповане місто Феодосія, АР Крим);
- 105-а окрема бригада матеріально-технічного забезпечення зс рф (пункт постійної дислокації — місто Самара, росія).
За «волонтерські» кошти колаборантка організувала придбання дронів різних модифікацій, позашляховиків, генераторів та військової амуніції.
Такі «досягнення» колаборантки були відзначені нагородами від фсб та підрозділів міноборони країни-агресора.
Як встановило розслідування, фігуранткою є мешканка Полтавщини, яка разом зі своїм чоловіком ще у 2014 році переїхала до Криму. Із соцмереж відомо, що полтавку звати Валерія Петрусевич.
Згодом вони разом з двома спільницями організували на півострові так званий «благодійний фонд військової допомоги» російським загарбникам.
Для наповнення «бюджету» псевдоустанови колаборанти збирали «внески» від місцевих підприємців, а потім акумулювали їх на потреби окупантів.
На підставі зібраних доказів, слідчі Служби безпеки заочно повідомили очільниці «фонду», її чоловіку і двом спільницям про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням);
- ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ч. ч. 2, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Слідство стосовно 3 фігурантів завершено, матеріали скеровано до суду.
Оскільки зловмисники перебувають на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти нашої держави.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»