Управління капбудівництва проводить корупційний тендер на 7 млн грн з капремонту даху Сем’янівського будинку культури
Стаття, у якій можна знайти відповіді на питання, чому депутат Сергій Каплін перемкнувся з політика у господарники та демонструє показову лояльність керівництву міста.
Після утворення Полтавської громади у міськраді по-своєму інтерпретували потреби мешканців приєднаних сіл і в першу чергу почали ремонтувати не дороги, а колишні сільські клуби та будинки культури. З 2021 року останні стали філіями Центру культури та дозвілля. Розглянемо ремонт одного з них — на вул. Центральній, 25, у селі Сем’янівка. Судячи з фотографій на офіційній сторінці у Facebook, він має доволі пристойний вигляд, хоча дійсно має старий дах.
27 липня управління капітального будівництва замовило у безконкурсний спосіб ФОП Олександру Нижнику проєкт капремонту даху сем’янівського будинку культури. Вже 12 вересня документація пройшла перевірку експертів з дніпровського ТОВ «ДН-Консалтинг». З проєктантом був виконаний майже миттєвий розрахунок на 390 тис. грн. Не в останню чергу цьому сприяла магічна фраза «усунення аварії», яку міськрадівські хитруни тулять у назву кожного другого свого проєкту. Така дрібничка мотивує держказначейство якомога швидше проводити платежі.
З оголошенням тендера на будівельні роботи в УКБ затягнули до кінця жовтня. На сам конкурс, у вже традиційному для полтавського корупційного болота стилі, заявився лише один учасник — ФОП Солтус Євгеній Олександрович.
З відкритих джерел відомо, що Євгеній Солтус — підприємець, який балотувався на останніх місцевих виборах від «Партії простих людей Сергія Капліна». Якщо до 2021 року він отримував лише поодинокі підряди від міста, які були пов’язані переважно з електротехнікою, то за 3-ї каденції Олександра Мамая замовлення пішли конвеєром. Одне з них — вивезення нечистот з навчальних закладів зі значною переплатою — «Полтавщина» описувала у березні.
Євгеній Солтус | Кадр з агітаційного відео «Партії простих людей Сергія Капліна» 2020 року
Євгеній Солтус та Сергій Каплін
Значну переплату можна знайти й у кошторисі на 6 млн 942 тис. грн, який Солтус підвантажив у тендерну пропозицію щодо капремонту даху будинку культури у Сем’янівці.
Вибірковий огляд позицій у кошторисі
При перегляді кошторису стає зрозуміло, що «під шумок» заявленої «аварії покрівлі» будинку культури чиновники протягнули ледь не повноцінний капремонт усієї будівлі. Окрім даху, запланований ремонт стелі, стін, перегородок, підлоги, сходів, укосів, електричних мереж, пожежної сигналізації, мощення та ґанку.
Ламінат
У кошторисі можна знайти 245 м² ламінату по 1073 грн/м² без врахування вартості його монтажу. Всього на 263 тис. грн.
На ринку є безліч варіантів ламінату від 150 до 1200 грн за м². Враховуючи відсутність у кошторисі інформації про характеристики візьмемо для порівняння ламінат для приміщень з середньою прохідністю товщиною 8-10 мм та вартістю у 500 грн/м². Переплата на цій позиції — щонайменше 130 тис. грн.
Сайдинг софіт
Сайдинг софіт з перфорацією та без перфорації: 67 метрів по 869 грн. Всього — 58 тис. грн. Ринкова ціна коливається від 380 до 700 грн. Відповідно, переплата — від 6 до 32 тис. грн на позиції.
Профільований лист
Профільований сталевий лист товщиною 0,7 мм для покрівлі: 897 м² по 1159 грн/м². Всього — на 1 млн 40 тис. грн.
На ринку є безліч варіантів профільованих листів товщиною 0,7 мм за рівно вдвічі меншою ціною. Переплата — щонайменше 530 тис. грн.
Плити Armstrong
Плити для підвісної стелі типу Armstrong 600×600 мм: 256 м² по 326 грн/м². Всього — 84 тис. грн. Ринкова ціна є втричі нижчою. Переплата — щонайменше 50 тис. грн.
Теплоізоляційні базальтово-волокнисті плити
Два варіанти теплоізоляційних базальтово-волокнистих плит. 469 м² товщиною 50 мм — по 429 грн/м² та 968 м² товщиною по 100 мм по 588 грн/м². Всього — 770 тис. грн
Ринкова ціна таких плит з урахуванням аналогічної щільності для 50 мм — 250 грн/м², для 100 мм — 350 грн/м². Переплата — близько 300 тис. грн.
Труби водовідвідної системи
Водовідвідна система 170/110 мм: 146 метрів по 775 грн/м. Всього — 113 тис. грн. Ринкові ціни на метр такої водовідвідної труби у два-три менші. Переплата — щонайменше 50 тис. грн.
Тож, близько години порпання у конкурсній документації дозволяє знайти переплату щонайменше на 1 млн грн — 15% від загальної суми. Досвідчені будівельники та аудитори, за бажанням, ймовірно, легко відшукають переплату на значно більшу суму.
Висновок
Станом на 5 листопада договір з Солтусом поки не підписаний. Якщо місту пощастить — тендер скасують та переоголосять за більш адекватним проєктом. Або проведуть невеликий поточний ремонт даху, який дозволить зберегти будівлю без суттєвих капіталовкладень до завершення війни. Втім, це наврядчи відбудеться без десанту аудиторів та правоохоронців в управління капбудівництва. У будь-якому випадку місто щось втратить: час або гроші.
Політичну відповідальність за цю історію мали б розділити кілька осіб. Окрім Катерини Ямщикової, яка в силу своєї посади є обличчям міста, це — Максим Медведєв, член команди корупціонера Олександра Мамая та депутат міськради від партії «За Майбутнє», який очолює управління капбудівництва. Та головне — це депутат Сергій Каплін. З одного боку політик викриває корупцію підприємця Володимира Сергієнка та очолює Наглядову раду КП «Добробут» задля її викорінення. З іншого — закриває очі на очевидну, зокрема, політичну корупцію під брендом власної партії.
для «Полтавщини»