У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка продовжується робота щодо цифровізації освітнього процесу
Черговим кроком реалізації стратегії цифровізації освітнього процесу в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка стало підписання ректоркою Мариною Гриньовою Меморандуму про співпрацю із компанією «ТАТЛ ТЕХНОЛОДЖІ» в особі директора Олексія Кошевця.
Меморандум має на меті об’єднати зусилля Сторін на впровадження та використання в освітньому процесі сучасних інформаційних технологій, зокрема програмного забезпечення системи «Єдина школа», а також штучного інтелекту як інструменту системного аналізу та прийняття рішень в освітній управлінській діяльності, розширення практичних навичок використання інструментів штучного інтелекту та нейронних мереж, які отримують студенти в процесі навчання.
Ректорка університету Марина Гриньова наголосила на важливості використання освітніх цифрових технологій з метою сприяння формуванню фахівців, спроможних здійснювати комплексні завдання цифровізації освітнього простору, використання інформаційних технологій і штучних нейронних мереж для системного аналізу та прийняття рішень, удосконалення менеджменту закладів освіти, створення умов для забезпечення потреб суспільства і держави у кваліфікованих фахівцях, поглиблення набутих знань, професійних умінь і навичок студентів під час практичної діяльності щодо впровадження цифрових технологій в освітній процес, досягнення соціально значущого ефекту з підвищення рівня якості освіти.
Директор компанії Олексій Кошевець поінформував присутніх, що у сфері «Education technology» компанія працює вже 7 років. Запропонована система цифрової освіти пройшла всеукраїнський державний експеримент на базі Міністерства освіти і науки України за темою «Впровадження сучасних інформаційних технологій („Єдина школа“) в освітню управлінську діяльність» та нараховує близько 2,5 мільйони користувачів, серед них майже 3 тисячі закладів освіти, близько 100 тисяч вчителів і понад 1,3 мільйона учнів та їх батьків. Окрім українських шкіл, із цією освітньою програмою працюють школи в Польщі, Німеччині, країнах Балтії. Розглядається перший запуск школи США на основі системи компанії. Тут втілюються в життя найбільш прогресивні та амбітні проєкти, здійснюється активна міжнародна діяльність і створюються нові сучасні продукти, що відповідають найсуворішим стандартам якості.
Підписання Меморандуму дає можливість використовувати досвід і технологічні рішення цифровізації освітнього процесу, що вже довели свою ефективність під час запровадження воєнного стану в Україні.
У найближчих планах компанії «ТАТЛ ТЕХНОЛОДЖІ» формування системи управління закладами освіти. І саме така плідна співпраця з педагогічним університетом, як висловися Олексій Кошевець, «відкриє шлях до перемоги не лише на полі бою, але й у цифровому й освітньому просторі».
Пресслужба Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка