У Полтавському краєзнавчому музеї планують завершити поточний ремонт виставкової зали та відділу природи на першому поверсі
Тендер на поточний ремонт приміщень на першому поверсі Краєзнавчого музею оголосили 14 березня. Підрядникам як учасникам конкурсу пропонували відремонтувати стіни, підлогу, стелю та замінити двері, оновити електропостачання. Очікувана вартість робіт — понад 6 мільйонів 800 тисяч гривень. Проте 21 березня тендер був скасований.
За словами директора Полтавського Краєзнавчого музею Олександра Супруненка, причина скасування відкритих торгів — нестача фінансування, яке було меншим в три рази від очікуваного. Також ніхто із підрядників не подав свої пропозиції.
«Відкриті торги будуть відновлені: подали нове погодження з Департаменту фінансів Полтавської ОВА та узгодили дозволи з обласним юридичним департаментом і думаю, що з третього або четвертого квітня тендер на ремонт поновлять повністю.
Самі основні роботи, які будуть проводитися — це завершення побілки, пофарбування і дрібних ремонтних робіт у виставковій залі. Ремонт скарбниці та зали на першому поверсі відділу природи. Також щодо першого поверху, то вже зроблена значна частина ремонтних робіт у відділі археології. Разом з цим, за тендером по лінії капітального будівництва будуть відновлені певні роботи у залі № 22, зокрема по системі пожежогасіння й таке інше», — розповів Олександр Супруненко.
Ремонт на першому поверсі Краєзнавчого музею почали у вересні 2021 року в межах фінансування з обласного бюджету за двома договорами: на понад 4 мільйоні гривень та 486 тисяч гривень. В той час повністю роботи не виконали через завершення бюджетного року і підряднику перерахували 2 мільйони 259 тисяч гривень.
Олександр Супруненко говорить: наразі на першому поверсі поточний ремонт зробили у першій залі та майже завершили у другій та третій залі, в яких ще потрібно відновити підлогу.
Крім поточних ремонтів, в позаминулому році у Краєзнавчому музеї почали реставрацію: попередня вартість робіт на рік була 116 мільйонів гривень з яких 105 мільйонів гривень — гроші державної субвенції. Мета реставрації — зупинити руйнування у будівлі: її розписів, тріщини на стінах, протікання покрівлі, ремонт вентиляції. Роботи призупинили через повномасштабне російське вторгнення та постанову Кабміну, яка під час воєнного стану обмежує бюджетні витрати на капітальні ремонти та реставрацію.
Останні півтора року будівля Краєзнавчого музею закрита для відвідувачів, але його працівники продовжують організовувати виставки на локаціях інших закладів: Полтавського музею авіації і космонавтики, художнього музею імені Миколи Ярошенка, літературно-меморіальних музеїв Володимира Короленка та Івана Котляревського й обласної бібліотеки. Про це повідомив директор Краєзнавчого музею:
«Наш музей потрапив у непередбачувані обставини, які зумовлені війною. Експозиція була повністю демонтована. Експонати частково евакуйовані, частково переміщені у фонди. Вітрини демонтовані. Відновити зараз роботу на наших площах практично неможливо. До того ж ще не завершена заміна електричної проводки, а це проводка якій 70-80-х років. Тому ми працюємо на інших локаціях. А коли буде тепла погода — пропонуватимемо громадський мистецький та культурний простір на відкритому повітрі у дворику Краєзнавчого музею: для проведення творчих, бізнесових, просвітницьких та розважальних заходів».
На цей рік працівники Краєзнавчого музею запланували 56 заходів. Зокрема у квітні анонсували відкриття таких виставок у Полтаві:
- 1 квітня, обласна бібліотека імені І. Котляревського: «Тріумф людини» (про українців, які вижили у нацистських таборах);
- 3 квітня, медичний університет: «УПА: відповідь нескореного народу»;
- 10 квітня, педагогічний університет: виставка до 125-річчя з дня народження Патріарха Мстислава;
- 12 квітня, музей авіації та космонавтики: виставка до Дня працівників ракетно-космічної галузі України.
Нагадаємо, впродовж 2023 року у Полтаві планують виконати поточний ремонт 18 дитячих та 2 спортивних майданчиків.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»