У Полтаві жінки попросили демобілізувати із ЗСУ своїх чоловіків
Під Монументом Слави зібралися дружини, матері, сестри військових, які хочуть привернути увагу влади до проблеми демобілізації
Сьогодні у Корпусному парку Полтави близько двох десятків жінок влаштували акцію на підтримку військових. Вони попросили демобілізувати чоловіків, які на війні понад 18 місяців. Матері, жінки та сестри військових, які служать в ЗСУ з початку повномасштабного вторгнення, стояли із плакатами: «Мої діти без батька 530 днів», «За перемогу відповідальні всі», «Визначення терміну служби — це спокій для родин військових», «Служба — обов’язок, демобілізація — право», «Дайте шанс відновитися захисникам» тощо.
Зокрема жінки вийшли на підтримку законопроекту № 9142, у якому йдеться про демобілізацію військових після 18 місяців служби. Положення передбачають внесення поправки у Закон про військовий обов’язок і військову службу та Закон про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Законопроект зареєстрували у Верховній раді, але він знаходиться на доопрацюванні. Також на сайті Президента України розмістили декілька петицій про демобілізацію через 18 місяців, які набрали необхідну кількість голосів.
Після мітингу біля Монумента Слави жінки із плакатами пішли до Полтавської міської ради. Там вони зустрілися із секретарем міськради Катериною Ямщиковою та начальником Полтавської районної адміністрації Дмитром Романовим.
Начальник ОВА Філіп Пронін з приводу мітингу повідомив:
— Важливо, що українські військові мають розуміння усієї ситуації на фронті та потреб Української Армії. Генеральний штаб ЗСУ, оцінюючи ситуацію на фронті, рівень потенційних загроз, формує потреби і визначає кількість та спеціальності для мобілізації. Важливо, що мобілізація та демобілізація відбуваються згідно із законодавством України.
Процеси мобілізації та демобілізації залежать від ситуації на фронті і відповідних потреб з метою забезпечення оборони держави. Звільнення від військової служби в Україні в умовах загальної мобілізації та воєнного стану можливе: підстави для такого звільнення визначені Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу». Також військовослужбовці мають право на відпустки. У 2023 році можливості відпусток для військових було розширено: збільшено кількість днів та частоту відпусток на рік.
Перелік своїх запитань жінки планують скласти в єдиний протокол і направити на розгляд депутатам міської ради та у військову адміністрацію (щоб вони перенаправили вже офіційні звернення на рівень парламенту).
Подібні акції сьогодні провели й в інших містах України. Зокрема, у Львові, Тернополі, Чернівцях, Івано-Франківську, Луцьку, Сумах, Запоріжжі та Кропивницькому.
, «Полтавщина»