У Полтаві за гроші міського бюджету хочуть побудувати шкільні мінікотельні, але депутатам не надали кошторисні документи для ознайомлення
Начальниця управління соціального розвитку Полтавської громади Наталія Бондаренко звернулася до постійної депутатської комісії з проханням узгодити внесені зміни до програми підтримки переселенців.
Суть змін — це фінансування більш ніж 30 мільйонів гривень на розробку проєктно-кошторисної документації, придбання та установку мінікотелень для опалення десяти навчальних закладів Полтави. Зокрема, в яких живуть переселенці.
«Збільшити фінансування на 517 тисяч гривень на придбання твердого палива. Додати на два роки 30 мільйонів 800 тисяч для мінікотелень і для проєктної документації для встановлення цих мінікотелень: 25 мільйонів 800 тисяч гривень на 2022 рік і 5 мільйонів гривень — на 2023 рік», — розповіла начальниця управління соціального розвитку міськради Наталія Бондаренко.
Цю програму в початковому варіанті ухвалив Департамент економіки Полтавської громади, а затвердили 8 вересня на засіданні міськвиконкому. Вона передбачає ремонти, закупівлі та послуги переселенцям. Програма розрахована на два роки, з попереднім фінансуванням — майже мільярд гривень з міського бюджету.
20 жовтня міськвиконком вніс зміни у програму підтримки переселенців та призначив її розробником управління соцрозвитку. Також розпорядники бюджетних грошей щодо встановлення мінікотелень є Департамент освіти міськради.
«В нас є 10 закладів освіти в яких технічно можна, встановити альтернативні джерела опалення — це мінікотельні на твердопаливній основі. Розглядається питання, щоб у майбутньому перенести ці заклади освіти на альтернативне тверде опалення, що зменшить навантаження на бюджет міста. Ми ще нічого не купляємо, ми розробляємо проектно-кошторисну документацію і відповідно передбачаємо кошти для придбання цих котелень», — каже директорка міського Департаменту освіти Жанна Каплоух.
Проте на комісії депутати не підтримали внесені зміни щодо будівництва мінікотелень. Причина — обранцям не надали жодних проєктно-кошторисних документів стосовно роботи над новими котельнями. Також депутати не отримали чіткий перелік 10 навчальних закладів Полтави, в яких планують встановити ці мінікотельні. Начальниця управління соцрозвитку Наталія Бондаренко повідомила, що має інформацію лише про вартість будівництва, а директорка Департаменту освіти Жанна Каплоух повідомила: робота над документами триває.
«Ніякої інформації окрім суми, більше не має. Я не розумію халатності керівників, що відповідають за запуск системи пунктів обігріву. Не розумію халатності про донесення питань: на якому етапі робота над цим проєктом? Я вважаю це серйозною халатністю, за яку має бути дисциплінарне стягнення!
Перед ухваленням рішення важливо розуміти: як це буде робитися і ким це буде робитися? Скільки людей це будуть робити? Щоб не було такого, що цих коштів не вистачить. Потрібно все прорахувати, бо, можливо, цю установку куплять, але виникнуть якісь нюанси й її підключити не зможуть», — розповіла на комісії депутатка міськради Катерина Ямщикова.
Депутати запропонували розглянути зміни до програми підтримки переселенців на окремій нараді до сесії міської ради. Нарада не відбулася. Ці зміни можуть винести на порядок денний сесії міськради 25 листопада без попередньої ухвали постійної депутатської комісії з питань освіти та соцзахисту.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»