У Полтаві вранці та ввечері розноситимуть повістки по квартирах
Відсьогодні у Полтаві розпочалися заходи посиленої мобілізації. Зокрема групи із працівників ТЦК, поліції, міської й районних рад допомагатимуть роздавати повістки. Сповіщення розноситимуть по квартирах та будинках, тому керівники ОСББ мають надати доступ до під’їздів
1 грудня Катерина Ямщикова підписала розпорядження щодо посилення заходів загальної мобілізації на території Полтавської громади. Працівників ТЦК підсилять групами з правоохоронців та держслужбовців.
Також на базі мобілізаційних дільниць з інформування відкриють пункти оповіщення — тобто пункти вручення повісток. Такі пункти відкриють також в Полтавській міській раді й районних радах.
Катерина Ямщикова
Секретар Полтавської міськради Катерина Ямщикова пояснила:
— Для всієї громади тема мобілізації є надважливою. В часи війни — це обов’язок кожного і кожної. Що означає підписане мною розпорядження? Ми наразі стаємо пліч-о-пліч з міським і районними ТЦК, обласною і районною військовою адміністрацією. Ми підсилюємо ті розгорнуті дільниці оповіщення, створюємо додаткові такі групи оповіщення, в склад яких входять працівники міської ради, райрад.
Як це буде відбуватися? Зараз затверджуються графіки — це ранковий і вечірній час, коли додатково наші працівники будуть проводити оповіщення. Давати можливість охоплювати більше населення, проходитися по будинках, ОСББ, житловим масивам і оповіщувати людей із працівниками ТЦК.
Ви розумієте, що в денний час немає такої результативності, люди всі на роботах і оповіщення може бути складнішим. Конкретно визначимо для кожної із робочих груп, ранкові і вечірні години посиленого оповіщення населення.
Вважаю доречною зустріч підприємців із ТЦК. Ми її організуємо, щоби всі відповіді були надані. Є ситуація з дублюванням військовозобов’язаних, уточнення списку, це стандартна процедура, яка завдяки органу місцевого самоврядування буде посилена.
Що необхідно в такому випадку від населення? Надавати ОСББ доступ до будинків, бо під’їзди інколи мають обмежений доступ. Дуже прошу толерантно відноситися до цього процесу. Цей процес іде по всій країні. Не треба пояснювати важливість мобілізації. Це обов’язок кожного і кожної із нас. Ми активно включаємося, створюючи додаткові механізми посилення і підтримки.
Зокрема, як на мене, важливо підвищити імідж мобілізації. Це те, що стосується популяризації нашого українського війська. Приєднатися до лав Збройних Сил України — це найдостойніше, що зараз може бути.
***
Відсьогодні розпочинається спільна підсилена робота із мобілізації. У вересні виконком прийняв рішення про відкриття інформаційних дільниць у старостатах. На базі цих дільниць створять пункти оповіщення, тобто пункти видачі повісток.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»