У Полтаві відкриють перший поліцейський фронт-офіс — для чого він потрібен
У Київському районі Полтави облаштовують перший поліцейський фронт-офіс — більш відкритий варіант відділу поліції
У відділі поліції № 1 міста Полтава, що на вул. Маршала Бірюзова, 30 (Київський район), облаштовують перший в області поліцейський фронт-офіс — оновлений варіант поліцейського відділу, але більш відкритий для людей. Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомив начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов.
Облаштування таких офісів у кожному регіоні ще на початку року анонсував керівник Нацполіції Ігор Клименко. Замість невеликих заґратованих вікон в поліцейському фойє створюють для відвідувачів зручний відкритий простір, де компетентні та доброзичливі фахівці мають надавати громадянам консультації, приймати у них звернення.
Для інформаційної допомоги громадянам працюватимуть групи первинної комунікації. Тут можна буде отримати консультацію, написати заяву про вчинення правопорушення або втрату документів, записатися на особистий прийом.
— Ми відходимо від банальної чергової частини, де громадяни можуть годинами очікувати відповіді або здачі заяв, повідомлень, ще якихось своїх проблем — життєвих або пов’язаних із криміналом чи з адміністративним кодексом, — пояснив Євген Рогачов.
Начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов
За його словами, зараз у відділі поліції № 1 Полтавського райуправління тривають ремонтні роботи. Коли вони будуть закінчені, адміністрація продемонструє журналістам його переваги у порівнянні зі звичайними черговими частинами.
Для Полтави цей фронт-офіс не буде пілотним. У поліції вже є плани щодо облаштування решти відділів і відділень не тільки в обласному центрі, а й в інших громадах.
— Це перший проект і на наступний рік у нас далі амбітні плани щодо виділення коштів. Враховуючи, що ми не господарсько-розрахункова організація, а працюємо виключно за рахунок Державного бюджету… Відповідні пропозиції ми вже надали до Національної поліції України з метою виділення нам грошових коштів на наступний рік для будівель. Крім цього, я проводжу роботу з територіальними громадами щодо виділення субвенцій саме для громад конкретно під проекти фронт-офісів. Не для закупівлі бензину чи якогось обладнання, а конкретно для обладнання фронт-офісів, — додав начальник обласного управління поліції.
У фронт-офісах та інших дотичних до роботи поліції частинах працюватиме система «Custody Records», яка вестиме постійний відеозапис того, що відбувається у приміщеннях. Вона автоматизує роботу поліцейського та унеможливлює людський фактор, як причину незаконного насилля.
— Щоби з моменту, коли людина заходить до відділку поліції, вона була в тих приміщеннях, які призначені для написання заяв, спілкування, надання пояснень, складання адміністративних протоколів. Щоби це було під постійним відеонаглядом. Це потрібно, щоби попередити ті незаконні дії, які допускають наші співробітники, й одночасно захистити їх самих від провокативних заяв і вчинків громадян, які потрапляють у наші приміщення, — пояснив Євген Рогачов.
Перший такий проект з «Custody Records» буде запроваджено в ізоляторі тимчасового тримання № 8 у Горішніх Плавнях.
Фронт-офіс поліції у Кропивницькому
Фронт-офіс поліції у Рівному
Подібні фронт-офіси уже відкрили у Голосіївському управлінні поліції Києва, Рівненському районному та Кропивницькому райуправліннях поліції, Харківському райуправлінні поліції № 1, Коломийському райвідділі поліції, на Волині, Луганщині тощо.
, «Полтавщина»