У Полтаві виділили 13,7 млн грн на програму «Сади Перемоги» — планують закупити насіння, добрива та пальне для селян
Виконком затвердив стратегію боротьби з можливим дефіцитом продуктів. Для людей, які через війну не можуть придбати насіння, добрива чи пальне, щоб посадити городину та виростити овочі, виділили 13,7 млн грн.
28 квітня під час засідання Полтавського виконкому затвердили програму підтримки громади харчовими продуктами «Сади Перемоги» на 2022-2024 роки. Програма спрямована на придбання насіння, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, паливо-мастильних матеріалів тощо.
Реалізація програми має не допустити продовольчу кризу в Полтавській громаді.
Так, в преамбулі програми вказано, що в умовах російсько-української війни однією з основних проблем Полтавської громади у 2022 році та наступних роках буде відсутність достатньої кількості харчових продуктів. Це пов’язано насамперед із тим, що на значній площі територій України, де вирощувалась велика кількість продукції, зараз ведуться бойові дії. Крім того, зруйновані продовольчі склади, знищені ферми і птахофабрики, зруйнована логістика поставок продуктів як всередині країни, так і з-за кордону.
За оцінками експертів, у 2022 році Україна може недоотримати 30-70% середньорічного врожаю більшості найважливіших с/г культур. В результаті третина українців може мати проблеми в отриманні продуктів в міських, сільських та селищних громадах.
Програма в рамках всеукраїнської кампанії «Сади Перемоги» спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і спрямування всіх ресурсів для вирощування сільськогосподарської продукції.
Кожен клаптик комунальної землі Полтавської міської територіальної громади, кожне селянське домогосподарство, кожна сім’я внутрішньо переміщених осіб, яка переселилась у села, мають бути залучені до процесу забезпечення харчовими продуктами.
Попередньо мешканців громад, які мають землю для городництва, зробили заявки на отримання насіння старостатами. Після закупки насіння селяни отримають матеріал і розпочнеться посівна робота.
У програмі передбачили фінансування за наступними напрямками: інвентаризація земель — 1 млн 683 тис. грн, складання схем землеустрою — 910 тис. грн, придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів — 11 млн 78 тис. грн.
Всього програма передбачає фінансування у розмірі 13 млн 672 тис. грн.
Присадибне городництво
Також в КО «Інститут розвитку міста» повідомили, що кілька полтавських шкіл вирішують у своїх приміщеннях розсаду, яку віддають за потребою місцевим мешканцям або переселенцям, які мають можливість вести роботу на городі.
Паралельно акцію допомоги проводить ГО «Еколтава». З 13 квітня вони приймають заявки від людей, які через війну не можуть придбати насіння, щоб посадити городину та виростити овочі для себе. В акції можуть взяти участь українці, які проживають у приватних будинках, мають присадибні ділянки, а також жителі багатоквартирних будинків, за умови, що їм є де вирощувати городину.
Більшість людей, хто заповнив форму, з Полтави або області. Це переважно пенсіонери, люди, які прийняли переселенців, ті, хто втратив роботу чи йому зменшили заробітну плату, багатодітні родини. Також багато заявок отримали із Сумської та Чернігівської областей, зокрема, міста Лебедин, Тростянець, Борзна.
На сьогодні 342 людини подали заявки на отримання насіння. В одному пакеті орієнтовано 17 культур: огірки. помідори, квасоля, горох, цибуля, петрушка тощо. Доставка культур проходить коштом ГО через відділення Укрпошти. «Еколтава» закуповує насіння за грантові кошти. Також організація отримала 500 додаткових наборів насіння за ініціативи партнерів «Сади Перемоги».
Як отримати насіння від «Еколтава»? До 5 травня необхідно заповнити форму за посиланням та очікувати на повідомлення чи дзвінок для узгодження даних.
, «Полтавщина»