У Полтаві та Нових Санжарах почали реалізовувати проєкт «Маршрут пам’яті» задля вшанування полеглих захисників України
Проєкт «Маршрут пам’яті» розроблений в межах державної політики з меморіалізації місць пам’яті російсько-української війни. Зокрема, це створення маршрутів, які пов’язані з подіями війни. Наразі проєкт охоплює території Полтавської та Новосанжарської громад. Про це повідомили в обласному департаменті культури і туризму.
Авторка маршруту проєкту — завідувачка науково-дослідним експозиційним відділом Полтавського краєзнавчого музею Наталія Кузьменко розповіла: «Маршрут пам’яті» — це локації, які пропонують використовувати під час пам’ятних заходів, наприклад, на 29 серпня в День пам’яті загиблих захисників України, або під час відповідних пам’ятних екскурсій. Тобто це не туристичний маршрут, а місця вшанування воїнів, які захищали територію України від російського збройного вторгнення з 2014 року.
Інформацію проєкту «Маршрут пам’яті» надали для роботи туристичним фірмам. Серед рекомендацій: під час екскурсій, які проходять повз вулиці перейменованої на честь Юліана Матвійчука чи Євгена Кісельова або інших полеглих воїнів, нагадувати про подвиг українських захисників.
Нижче перелік локацій в Полтавській та Новосанжарській громадах, які увійшли в проєкт «Маршрут пам’яті»:
- Стела Героям Небесної Сотні та Героям АТО поруч з будівлею Полтавської ОВА;
- Соборний майдан в Полтаві, поруч з дзвіницею Свято-Успенського собору ПЦУ — місце проведення поминальних служб та церемоній прощання з полеглими захисниками України;
- Алеї Героїв України на Затуринському кладовищі в Полтавській громаді;
- Алея Героїв на Центральному кладовищі Полтави;
- Алея Героїв у Нових Санжарах, на якій встановлені 15 металевих конструкцій з портретами полеглих українських військових.
Також до цього переліку додадуть Каштанову алею, на якій в межах проєкту «Полтава пам’ятає Героїв» встановлять металеві конструкції з портретами полеглих та померлих військових, які були родом з Полтавської громади. Перші 170 інформаційних щитів про українських воїнів на Каштановій алеї планують встановити до 29 серпня.
У квітні відбулася апробація «Маршруту пам’яті», в якій взяли участь музейники, оператори туристичного бізнесу та викладачі навчальних закладів Полтави. Учасники відвідали локації маршруту та обговорили особливості організації заходів в межах проєкту «Маршрут пам’яті» та недоліки у поширенні інформації про полеглих українських героїв.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»