У Полтаві суд оштрафував пенсіонерку, яка за $3000 купила групу інвалідності для своєї невістки
17 тис. грн штрафу отримала пенсіонерка Катерина П. за хабар в $3000 медикам Полтавського обласного центру МСЕК, щоб її невістка отримала II групу інвалідності. Обвинувачена є уродженкою села Рудка Гребінківської громади. Жінка уклала угоду з прокурором про визнання своєї винуватості, яку затвердив суддя Київського районного суду Полтави.
Зі судового вироку відомо, що жінку обвинувачували за ч. 1 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Підсудна — уродженка села Рудка Гребінківської громади.
За матеріалами досудового слідства, торік 6 червня Катерина П. звернулася до медикині ймовірно Гребінківської міської лікарні (щодо неї відкрите окреме кримінальне провадження) та прохала допомогти придбати для її невістки II групу інвалідності. Медикиня назвала ціну в $3000.
6 вересня медпрацівниця телефоном повідомила Катерину П., що необхідно передати хабар службовим особам спеціалізованої травматологічної МСЕК. Того ж дня син Катерини П. прибув до адмінбудівлі обласного центру МСЕК, що в Полтаві, та передав $3000. Після отримання хабаря, службові особи спеціалізованої травматологічної МСЕК Полтавського обласного центру, надали документи на ім’я невістки підсудної про встановлення їй II групи інвалідності.
Запобіжний захід для Катерини П. суд не обирав. 18 лютого обвинувачена разом з прокурором уклала угоду про визнання своєї винуватості в інкримінованому їй правопорушенні. Сторони узгодили, що при затвердженні судом укладеної угоди, підсудній призначається штраф у 17 тис. грн. Враховуючи, що кримінальне правопорушення, в якому Катерини П. визнала свою провину, не є тяжким, суддя Київського райсуду Полтави затвердив укладену угоду.
Це другий вирок «клієнтам» нині підозрюваних у хабарництві голови МСЕК та його спільниці. Слідчі вважають, що підозрювані налагодили схему отримання грошей за безпідставне оформлення II групи інвалідності військовозобов’язаним. Також медичні документи фабрикували для дружин та матерів військовозобов’язаних.
Раніше умовне покарання — річний іспитовий строк, отримала жителька Харкова, якій за $8000 оформили фіктивну групу інвалідності. Завдяки цьому, син жінки незаконно виїхав за кордон України, як особа, яка супроводжує одного із батьків з інвалідністю II групи.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»