У Полтаві протягом літа малозахищеним верствам населення роздадуть до 65 тисяч продуктових наборів з продрезерву
Мотиви такого рішення — роздати продукти харчування, які зберігаються у школах, і які зіпсуються за високих температур, а також підтримати знедолених громадян. Міський голова пообіцяв, що ближче до осені відбудеться нова закупівля і продрезерв відновлять
На сьогоднішньому засіданні виконкому відбулося голосування за роздачу продуктових наборів із продовольчого резерву громади, про що «Полтавщина» анонсувала ще 25 травня.
За проект рішення «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Полтавської міськради від 29.03.2022 № 49» проголосував 21 член виконкому.
Рішення передбачає роздачу продуктові набори зареєстрованим на території Полтавської міської громади:
- одиноким матерям;
- батькам дітей з інвалідністю;
- особам з інвалідністю І групи;
- малозабезпеченим сім’ям;
- багатодітним сім’ям;
- пенсіонерам, які отримують пенсію за віком.
Продуктовий набір на одну особу включатиме:
- крупу пшенична озима (ТОВ «ВІІК-Агро») — 1 кг;
- цукор (ТОВ «Цукорагропром») — 1 кг;
- борошно пшеничне вищого сорту фасоване (ТОВ «Диканькамлин») — упаковка на 1,8 кг;
- олію «De Best» (ТОВ «Кернел-Трейд») — 1 л,
- консерву «Свинина тушкована» 525 г (ТОВ «Продоптом») — 1 шт;
- консерву «Каша перлова зі свининою» 525 г (ТОВ «Продоптом») — 1 шт;
Приблизна вартість одного набору — 310 грн.
Виконати рішення мають управління адмінпослуг, департамент освіти, управління з питань організаційного забезпечення та матеріально-технічного обслуговування територій, управління соціального захисту населення 3-х райрад Полтави, Центр благодійної (гуманітарної) допомоги № 1.
Секретар міської ради Андрій Карпов висловив сумнів у необхідності цього рішення, адже резерв має зберігатися для надзвичайних випадків, наприклад, на випадок облоги міста. Також він назвав сумнівним рішення зберігати продукти в школах. Також він запитав, чому у публічній площині було озвучено, що ці продукти незабаром вичерпають термін придатності.
На це Полтавський міський голова Олександр Мамай відповів, що термін зберігання продуктів, які закуплені у березні, ще придатний, а 4 експертизи свиної тушківки (на замовлення СБУ) показали, що вона відповідає нормам.
— Ми купили ці набори навесні, вони були розвезені по школах. Якщо буде 30 градусів на вулиці, то в класі буде 45 градусів. Тушонка взірветься, а олія піде в осад. Продрезерв формується для людей. Ми спочатку роздамо, а на осінь ми все відновимо… Також ми за літо приймемо від благодійних організацій 100 тисяч продуктових наборів для переселенців. Вистачить усім, прохання не спекулювати.
До слова нагадаємо, що інформацію про те, що у продуктів харчування в продрезерві спливає термін зберігання озвучив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, який підтримав цю ідею:
— Я зателефонував міському голові, ми зустрілися, він запевнив, що він хоче роздати набори, бо вже спливають терміни зберігання. Я їх не знаю, можливо, залишилось 3-4-5 місяців. Я погодився, щоб набори роздали люди, а потім знову поповнять резерв. Якщо він зробить, як говорить, то все нормально. Якщо він роздасть і не забезпечить, то у випадку оточення міста, виникнуть ризики.
Олександр Мамай
На брифінгу для ЗМІ Полтавський міський голова ще раз запевнив, що роздача продуктових наборів не позначиться на продовольчій безпеці міста:
— Тільки від фонду Ріната Ахметова надійде 20 тисяч наборів, від Червоного Хреста — до 50 тисяч. За літо ми приймемо в комунальну власність 100 тисяч наборів, а офіційно зареєстрованих переселенців у нас 47 тисяч. Щодо продрезерву, то із 80 тисяч наборів ми роздамо 60-65 тисяч, роздамо під підпис. Хоча усі журналісти напишуть, що це Мамай роздає набори, вони будуть у прозорих пакетах без жодної символіки.
Щодо згаданої гуманітарної допомоги на 100 тисяч продуктових наборів, «Полтавщина» висвітлить цю тему у наступних публікаціях.
, «Полтавщина»