У Полтаві карта Пунктів Незламності не відповідає дійсності — перевіряти їх роботу доводиться особисто
Наразі у Полтаві фактично працює два Пункти Незламності й в жодному з них немає роздачі супутникового інтернету. В навчальних закладах, де також заявлені такі пункти, поступово облаштовують генераторами й після цього мешканці зможуть підзарядити свої телефони
23 листопада у Полтаві офіційно відкрили Пункти Незламності й так склалося, що саме в цей день Росія вчергове завдала масованого ракетного дару по критичній інфраструктурі. Майже добу Полтава перебувала в умовах повного блекауту — без світла, води, тепла, стабільного зв’язку та інтернету. Пункти Незламності якраз стали в пригоді мешканцям, у яких розрядилися мобільні телефони. Саме ця функція стала основною в пунктах. Функції обігріву поки не є актуальними для населення.
Голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін і заступник Голови Офісу Президента Кирило Тимошенко у своїх дописах в Telegram опублікували карту Пунктів Незламності на сайті nezlamnist.gov.ua. Так, зокрема на Полтавщині, згідно з картою функціонують 186 таких Пунктів. Проте із цією картою є три проблеми.
Пункти Незламності на території Полтави — більшість міток не співпадають з реальністю
Перша — нею не можна користуватися в умовах нестабільного інтернету. Карта просто не завантажується, при цьому на спроби прогрузити витрачається коштовний заряд смартфонів та акумуляторів базових станцій мобільних операторів. Тому практичніше було просто написати текстом адреси, де знаходяться Пункти Незламності. Що, власне, і зробив сьогодні Дмитро Лунін уже після обіду, коли у багатьох полтавців вже з’явилося світло.
Друга — карта не відповідає дійсності — на ній вказані пункти, яких насправді немає або ще не було під час відключення світла. Наприклад, вказано, що на вул. Соборності, 45 розташований Пункт Незламності в будівлі ОВА. В примітці вказано, що тут розташовані генератор, оптоволоконний інтернет і супутниковий інтернет Starlink. Ви могли б подумати, що мова йде про пункт поряд із «Дія.Бізнес», але ні. Той пункт, де наразі люди гріються і заряджаються, на карті чомусь зображений за адресою Соборності, 35, де працює територіальне управління ДБР. Такий висновок можна зробити із того, що саме цей пункт вказаний, як пункт служби надзвичайних ситуацій. В приміщенні ДБР жодних Пунктів Незламності немає. Натомість пункт обігріву у будівлі ОДА з’явився лише 24 листопада, у другій половині дня.
Також на карті можна побачити «цілодобові» Пункти Незламності у ТРЦ «Київ» або у відділення «ПриватБанку» на вулиці Соборності. Однак, в реальності їх не існує. Натомість на карті nezlamnist.gov.ua немає пунктів, які опублікувала Полтавська міськрада. Зокрема, це приміщення шкіл, садочків та районних рад. Сьогодні вранці біля навчальних закладів збиралися люди із надією зарядитися. Проте наразі більшість полтавських шкіл без генераторів, їх привезуть найближчими днями й тоді люди, дійсно, зможуть підзарядити свої пристрої у випадку аварійних відключень. А сьогодні максимум, що змогли запропонувати школи, це погрітися біля буржуйки.
«Цілодобовий» Пункт Незламності у ТРЦ «Київ», про який у самому ТРЦ ніхто не знає
Фактично у найзатребуваніші години 23 та 24 листопада у Полтаві працювали тільки два Пункти Незламності: на вул. Соборності, 45 та на вул. Європейська, 37/40. І, як ми уже писали, їх основна функція — заряджати телефони. Окремі люди підходили до наметів із бутилями, але рятувальники пояснювали, що вони не мають великих запасів води. І в жодному із цих пунктів не було роздачі супутникового інтернету від приладу Starlink. Черговий рятувальник пропонував роздати інтернет зі свого смартфона, але це навряд допоможе великій кількості людей і тим більше коли мобільний зв’язок не працюватиме.
Навіщо обіцяти те, чого не існує в реальності?
Тож радимо користуватися саме списком Пунктів Незламності, які вже після заживлення міста опублікували начальник ПОВА і міський голова. Ці списки більш точні, ніж на електронній карті. А краще за все — завчасно сходити у найближчий пункт і перевірити його роботу:
- бульв. Б.Хмельницького, 15 (ліцей № 17);
- бульв. Б.Хмельницького, 20 (школа № 37);
- бульв. Щепотьєва, 16 (школа № 16);
- вул. Алмазна, 1 (школа № 29)
- вул. Велика, 2, а (ЗДО № 56);
- вул. Великотирнівська, 1а (підрозділ ДСНС);
- вул. Гната Хоткевича, 8 (ЗДО № 12).
- вул. Європейська, 37/40 (намет біля «каланчі»);
- вул. Івана Мазепи, 8 (школа № 19);
- вул. Кукоби, 25 (школа № 20);
- вул. Курчатова, 8/9 (ліцей № 32);
- вул. Маршала Бірюзова, 26/1 (підрозділ ДСНС);
- вул. Маршала Бірюзова, 53 (підрозділ ДСНС);
- вул. Маршала Бірюзова, 64 (школа № 11);
- вул. Олени Пчілки, 12 (ЗДО № 47);
- вул. Половка, 103 (підрозділ ДСНС);
- вул. Соборності, 45 (х2: намет біля «Дія Бізнес» та будівля ОВА)
- вул. Стешенка, 4 (ЗДО № 58);
- вул. Танкістів, 1 (ЗДО № 35);
- вул. Чураївни, 2 (підрозділ ДСНС);
- вул. Шевченка, 5 (Полтавська РВА);
- вул. Шевченка, 14 (ліцей №31);
- вул. Шевченка, 19 (школа № 4);
- вул. Шевченка, 119 (школа № 25);
, «Полтавщина»