У Полтаві будівлю бактеріологічної лабораторії хочуть переобладнати під житло для переселенців
Колишню будівлю дитячого садка, а потім санітарно-гігієнічної лабораторії за кошти німців планують переобладнати у житло для переселенців
Минулого року Полтава подала пропозицію на фінансування будівництва житла для переселенців за інвестиційною програмою Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ). Донором програми виступає німецька організація KFW. Для участі у програмі під реконструкцію обрали будівлю колишньої лабораторії Полтавської СЕС на вул. Івана Мазепи, 57. Директорка «Інститут розвитку міста» Тетяна Татаріна повідомила, що це єдина комунальна будівля, яка за параметрами підходила для програми.
У червні минулого року керівництво Полтави почало вести перемовини із представниками УФСІ. В Україні відібрали три об’єкти на реконструкцію будівель і один із них у Полтаві. Цього понеділка представники організації завітали у Полтаву й узгоджували деталі проекту.
На сесію Полтавської міськради мають винести проект рішення про підписання меморандуму з УФСІ. Потім управління капітального будівництва замовить проектно-кошторисну документацію де визначать суму, яка необхідна для робіт. УФСІ займатимуться подальшими тендерними процедурами й пошуком підрядної організації.
Після реконструкції будівля матиме приблизно 25 квартир. Наразі точно не визначено планування — це буде соціальний гуртожиток зі спільною кухнею і санвузлам, чи повноцінні однокімнатні квартири. Деталі стануть зрозумілі після розробки проекту.
Хоча є уже готова проектно-кошторисна документація на реконструкцію будівлі по вулиці Івана Мазепи, 57. Тут колись знаходився дитячий садочок, а потім приміщення передали під центр лабораторних досліджень. У 2020 році місто вирішили не продовжувати оренду установі та переобладнати будівлю знову під дитячий садочок. Тоді управління капбудівництва замовило проектно-кошторисну документацію за яку заплатили 1,6 млн грн.
Начальник управління капітального будівництва Максим Медвєдєв пояснив, все що можливо використати із цього проекту використають. Наприклад, це документація з розташування мереж.
Загалом будівлю збираються реконструювати протягом півроку. Після завершення робіт вона залишиться у комунальній власності міста. Інші деталі проекту будуть відомі після підписання меморандуму з УФСІ.
Деяке побоювання викликає попередне призначення цієї будівлі. Так у 2020 році в редакцію ІВ «Полтавщини» звернулися лікарі-епідеміологи та науковці з проханням висвітлити проблему. За роки діяльності лабораторії у будівлі вул. Мазепи, 57 проходили вірусологічні, радіологічні, паразитологічні та хімічні дослідження. Незримі залишки небезпечних речовин в’їлися у стіни приміщення. Це може нести загрозу здоров’ю та життю людей. За словами науковці ремонтом це не виправити і єдиний шлях — руйнація нинішнього приміщення і будівництво нового.
Нагадаємо, що для проживання переселенців у Полтаві готують ще одну стару будівлю колишньої медичної установи — корпус психіатричної лікарні. Полтавська ОВА за 110 млн грн планує реконструювати цю будівлю під житло для 60 переселенців.
, «Полтавщина»