У ПНПУ імені В.Г. Короленка функціонує мережа профільних служб із надання соціально-психологічної допомоги й підтримки
У ПНПУ імені В. Г. Короленка на базі факультету психології і соціальної роботи активно функціонують навчальні лабораторії й центри із надання допомоги з відновлення соціальної і психологічної рівноваги всім жителям Полтавської громади, хто цього потребує.
Навчальні лабораторії й центри із надання допомоги з відновлення соціальної і психологічної рівноваги употужнюють роботу університету за освітніми й профілактичними напрямами, тут створені умови для реалізації неформальної освіти студентів і викладачів.
При кафедрі соціальної роботи, реабілітації та повоєнної адаптації діє Навчально-практичний центр із соціальної педагогіки і соціальної роботи «Соціальне становлення особистості». Діяльність Центру спрямована на поглиблення практичної підготовки студентів спеціальності 231 Соціальна робота в умовах, максимально наближених до майбутньої професійної діяльності. Центр координує неформальну освіту студентів, тим самим забезпечує формування у них здатності до розв’язання багатопрофільних завдань у галузі соціальної роботи, що постають перед суспільством у воєнний час. Сучасне облаштування Центру дозволяє проводити в ньому тренінги, майстер-класи, соціально-діагностичні процедури.
Центр співпрацює з освітніми закладами, державними і недержавними соціальними установами, громадськими організаціями м. Полтави й Полтавської області, які є базою для проведення практик, лабораторних і практичних занять із навчальних дисциплін, що відповідають основним напрямам і завданням їх роботи, а також для реалізації науково-дослідних і профорієнтаційних завдань.
Потужним підрозділом кафедри психології є Україно-австро-німецький центр поведінкової економіки, де спільно із зарубіжними колегами викладачі кафедри психології реалізують наукові проєкти. Основними завданнями центру є сприяння університету в підготовці конкурентоспроможних професіоналів.
Центр обладнаний комп’ютерною технікою, мультимедійною дошкою, проєктором та меблями, які дозволяють швидко організувати простір у необхідному форматі для проведення майстер-класів, воркшопів. У лабораторії знаходиться комп’ютер із тестами і пакет статистичних програм Jamovi 2.3.3 (free version). Є також Emotiv EPOC – нейрокомп’ютерний інтерфейс на основі електроенцефалографії. Гарнітура цього приладу візуалізує ритмічну активність головного мозку, дозволяє впливати на перебіг гри думками й виразом обличчя гравця.
При кафедрі кризової психології функціонує навчальна лабораторія «Центр саногенної психології». Робота підрозділу зосереджена на реалізації програм збереження й зміцнення ментального здоров’я громадян. Викладачі кафедри й факультету на базі Центру проводять профілактичні заходи в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської «Ти як?» Учасники освітнього процесу та всі зацікавлені особи можуть отримати в Центрі індивідуальну консультацію з психологічної проблематики з урахуванням запиту.
Нещодавно в університеті була проведена серія терапевтичних занять у рамках проєкту «Діти і війна. Навчання технік зцілення» за підтримки БФ «Надія по всьому світові» HOPE worldwide Canada та Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету (листопад-грудень 2023 р.), де тренерами працювали викладачі факультету психології і соціальної роботи.
ПНПУ імені В.Г. Короленка запрошує на навчання на надзвичайно актуальні освітні програми «Психологія», «Практична психологія», «Психологія» (магістр) «Кризова психологія», «Кризова психологія. Соціально-психологічна реабілітація» спеціальності 053 Психологія, «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)», «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» (магістр) спеціальності 231 Соціальна робота, щоб стати затребуваними фахівцями, які володіють професійними компетентностями щодо розв’язання психологічних, соціальних проблем населення України, психологічної допомоги особистості у кризових умовах.
Пресслужба Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка