У Muza-барі підлітки розважалися під музику російських реперів — коли концерт зупинили, розлючена молодь влаштувала бешкет
У Полтаві французька франшиза Teens Party влаштовує вечірки для підлітків на яких слухають російський реп. Коли під час останнього концерту адміністратор закладу Muza-бар завчасно припинив захід, обурені підлітки зламали деякі меблі й посуд
12 лютого у Полтаві в Muza-Bar пройшла підліткова вечірка, яка викликала глибоке обурення у частини мешканців. Молодь розважалася під музику популярних російських артистів в жанрі реп і хіп-хоп: Басту, Моргенштерна, Інстасамку, Елджея, Фараона та інших виконавців з країни-агресора. Після шквалу критики клубу Muza-Bar доведеться довго відновлювати репутацію, а адміністрація закладу тепер 10 раз подумає над тим, чи варто під подібні заходи здавати свої приміщення.
Організатором вечірки у Полтаві виступила франшиза Teens Party. Це бренд компанії, що займається організацією концертів для підлітків, який виник у Франції. Метою подібних заходів стала ідея, щоби молодь від 13 до 17 років мала змогу відвідувати нічні клуби. Під час проведення «тінсів» учасники мають дотримуватися суворих правил: заборонений алкоголь, тютюнопаління й вульгарна поведінка.
Teens Party використовують як франшизу у різних країнах світу. В Україні такі підліткові тусовки проходять у Харкові, Дніпрі, Кропивницькому і Полтаві.
У Полтаві «тінси» проводять із 2018 року. Організовували їх в нічному клубі «Версаль» та барі-ресторані «Villa Крокодила». Перший заклад згорів у 2020 році під час пожежі в історичній будівлі Дворянського зібрання. «Villa Крокодила» працює із перервами й останній раз «тінси» проходили там у листопаді 2022 року.
Основу плейлисту на цих вечірках складає російський реп. Причому українські підлітки під Моргенштерна відриваються із таким же запалом, як під український хіт «Мюслі Ua — Вова, *башь їх бл*ть». Такий мікс для них не здається дивним навіть в умовах війни.
12 лютого черговий «тінс» влаштували у Muza-Bar, вперше у цьому закладі. Вхід на концерт коштував 200 грн. Звіти своїх розваг підлітки викладали в Instagram-історіях, потім відео потрапило до різних пабліків, після чого почалися суспільна дискусія на тему використання російської музики.
Арт-директор Muza-Bar Артем розповів, що попереджав організаторів вечірки про те, щоби вони не вмикали російську музику. Ті начебто погодилася, але репертуар не змінили. Потім у розпал вечірки Артему повідомили, що у закладі таки вмикають російських виконавців. Він приїхав у заклад і завчасно припинив концерт. Після чого невдоволені підлітки трішки розтрощили гардероб і побили посуд.
Концерт припинили, бо організатори порушили наступні правила: кількість людей була значно перевищена, відбулося використання російського музичного продукту.
Насправді в той день порушили одне із головних правил Teens Party
— заборона вживання алкоголю. Так, одна із дівчат, яка відвідала вечірку, опублікувала відео, де за столиком видно пляшка із віскі Bell’s, а поруч два наповнених келихи.
Арт-директор Артем розповів, що у закладі провели понад 100 заходів на підтримку ЗСУ, на постійній основі бар надає майданчик для благодійних заходів.
Проте в самій ідеї приводити Teens Party і дотримуватися правил можна розгледіти подвійні стандарти й лицемірство. Українська франшиза Teens Party не приховує, що вмикає російську музику, це можна сказати основа вечора. Велика частина українських підлітків продовжує слухати російську музику і в клуб вони приходять саме на біти й незрозумілі тексти Моргенштерна чи Інстасамки. А з приводу алкоголю, то хто повірить, що підлітки у 17 років підуть на велику тусовку і не будуть там вживати алкогольні напої?
Наступний концерт Teens Party має пройти у Харкові 17 лютого. Сподіваємося, що інші заклади зроблять висновки із полтавської історії й зрозуміють, що подібні заходи можуть зашкодити їхній репутації.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»