У межах Сулинського заказника зняли понад кілометр бракон’єрських сіток
28 травня близько 11 години в ході рейду Полтавським рибоохоронним патрулем на території Сулинського заказника було виявлено та вилучено незаконні знаряддя лову — 14 сіток ліскових загальною довжиною 1200 м
Подія сталася на водоймі Сулинської затоки Кременчуцького водосховища, в межах заказника «Сулинський». На місце події викликали слідчо-оперативну групу Кременчуцького районного ГУНП в Полтавській області.
Внаслідок незаконних дій осіб, які встановлюються поліцією, було вилучено 109 кг риби — 225 судаків, 213 карасів сріблястих, 180 синців, 61 ляща, 56 плоскирок, 16 пліток, 8 чехонь і 2 сазанів. Сума збитків, завданих рибному господарству України, становить 268 тис. грн.
Як повідомили в управлінні Держрибагентства у Полтавській області, відомості про кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, оскільки вбачаються ознаки кримінального проступку, передбаченого статтею 249 КК України (незаконне зайняття рибним промислом). Тривають слідчі дії.
В Управлінні Держрибагентства у Полтавській області функціонує телефонна «гаряча лінія» за номерами (067) 329-29-22 та (067) 329-39-66.
Крім штрафу, за незаконний вилов нараховуються збитки за таксами на кожну виловлену рибину. Наприклад: судак — 903 грн, карась сріблястий — 30 грн, синець — 150 грн, сазан (короп) — 602 грн, лящ — 301 грн, плоскирка — 141 грн, плітка — 16 грн, чехоня — 241 грн тощо.
Згідно з Правилами любительського і спортивного рибальства забороняється лов водних біоресурсів із застосуванням вибухових та отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної і пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання). А також промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.
, «Полтавщина»