У Чернишівці на Шишаччині за сприяння «Астарти» відкрили Центр соціальної активності
Медичні послуги, оформлення соціальних виплат, юридична консультація, а ще — можливість відремонтувати одяг та зробити зачіску. За всім цим мешканцям Чернишівки вже не потрібно їздити до Шишак. Послуги тепер надаються у Центрі соціальної активності, відкритому за сприяння ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» холдингу «Астарта-Київ».
Віктор Кармазін мешкає у Чернишівці 62 роки. Раніше за медичними послугами чоловік, як і решта односельців, їздили до Шишак. Та щоразу долати відстань у 10 км літнім людям було незручно. Тому відкриттю Центру соціальної активності у рідному селі пан Віктор радіє.
— Це — дуже добре для села зробили. Для пенсіонерів, які не в змозі їздити до Шишак у лікарню. А тут таки отримають допомогу, — говорить чоловік.
Центр соціальної активності обслуговуватиме мешканців не лише Чернишівки, а й двох ближніх сіл — Товстого та Григорівщини. Зокрема, у ФАПі, що діятиме при закладі, працюватиме медсестра, кілька разів на тиждень прийматиме сімейний лікар.
Урочисте відкриття закладу
Перерізання стрічки на вході до Центру
Гості заходу
— Тут можна буде провести визначення індексу зросту і ваги, вимірювання артеріального тиску, зняття електрокардіограми, забезпечення невідкладної допомоги і виконання лікарських призначень, — пояснює головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Шишацької селищної ради Олександр Іващенко.
У Центрі доступні й оздоровчі послуги: масаж, лікувальна фізкультура, фізіотерапія. Підвезення людей буде здійснюватися за допомогою соціального таксі.
Соціальне таксі
Також у закладі можна буде отримати юридичну консультацію чи оформити соціальні виплати, скористатися послугами швачки та перукаря. Діятиме і центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства, а також — унікальна для територіальних громад кризова кімната.
— Кімната дозволяє тридобове перебування двох осіб однієї статі або матері і дитини. Їх забезпечать харчуванням, медичними послугами та психологічною допомогою. Під час перебування у кризовій кімнаті вирішується подальша доля цих людей, — розповідає директорка Центру надання соціальних послуг Шишацької селищної ради Світлана Васильченко.
Допомогла втілити проєкт у життя «Агрофірма ім. Довженка» агромпромхолдингу «Астарта-Київ», до якого звернулися представники місцевої влади. Центр соціальної активності відкрили у приміщенні, що кілька десятиліть стояло закинутим.
— За 15 років публічної діяльності «Астарта» сплатила 327 млн доларів податків в Україні. Понад 23 млн доларів пішло на соціальні інвестиції. Це — не витрачені кошти, а саме інвестиції у розвиток територій, на яких працюють наші підприємства, — наголошує директорка департаменту по роботі з персоналом, корпоративного партнерства та комунікацій «Астарта-Київ» Світлана Мозгова.
— З кінця 2019 і по 2021 рік була проведена реконструкція будівлі. В цілому вкладено в цей проєкт близько 4 млн грн на умовах співфінансування. «Агрофірма ім. Довженка» витратила близько 2,3 млн грн, Шишацька територіальна громада — 1,3 млн грн, — деталізує генеральний директор ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» Сергій Жилін.
Огляд закладу
Приміщення ФАПу
Кризова кімната
Процедурний кабінет
Інвестувати у розвиток громад, на території яких працюють — один з ключових пунктів роботи агропромхолдингу «Астарта-Київ». Адже підприємство має понад 60 тис. пайовиків, з якими планує довгу і плідну співпрацю.
Відкриття Центру соціальної активності у Чернишівці — лише один з проєктів, втілених у життя на території Шишацької громади за допомогою «Агрофірми ім. Довженка». Нещодавно за кошти компанії відремонтували дамбу у сусідньому Товстому. Нині ж працюють над утепленням дитсадка у с. Хвощове.