Трансляція 64-ї сесії Полтавської міської ради 8-го скликання
27 грудня о 10-й годині має розпочатися онлайн-засідання позачергової 64-ї сесії Полтавської міської ради 8-го скликання.
У проєкті порядку денного 80 основних та 4 додаткових питань. Ключове з них — ухвалення бюджету Полтавської громади на 2025 рік.
Відеотрансляція засідання сесії:
10:13 — На початку сесії Катерина Ямщикова вручила паралімпійцю Євгену Богодайку відзнаку «Почесний громадянин Полтавської міської територіальної громади».
10:15 — Розпочалися виступи депутатів.
Депутат Олександр Дедюхін висловив сум з приводу того, що в країні йде війна, а депутати думають про вибори. Натомість потрібно переглянути підходи у вже по суті прифронтовому місті.
Депутат Сергій Каплін повідомив, що США не буде допомагати Україні у фінансовому плані, ця функція буде перекладена на ЄС. Тому він запропонував адаптувати бюджет, направивши 80% на підтримку армії. Він анонсував, що не буде голосувати за бюджет 2025 року.
Депутатка Євгенія Янко запропонувала звернути увагу на полтавські тендери, які свідомо позбавлені конкуренції. Переможці начебто конкурсів підбираються замовниками заздалегідь. Вона навела приклади у сфері освіти та ЖКГ, де умови тендери прописуються під конкретних постачальників.
Депутат Олександр Івахов пригадав початок війни у 2022 році, коли мародерів прив’язували до дерев. Нинішні мародери у міській раді рекламували те, що вони входять в топ по Україні з фінансової підтримки ЗСУ, але ці гроші почали розкрадатися.
Депутат висловив надію, щоб правоохоронці ретельніше перевіряли такі випадки. Міській владі він порадив «виконувати обіцянки, а не терти посох філософу».
Депутатка Оксана Дрюк завуальовано розкритикувала колег за непідтримку створення окремого комунального підприємства, яке б опікувалася тваринами. Це було єдине питання, на яке Катерина Ямщикова відреагувала та запропонувала внести з голосу відповідний проєкт рішення.
Депутат Антон Ярмолюк наголосив на більшій підтримці ЗСУ і зупинці розкрадання бюджету, коли певні люди перестали боротися із корупцією, бо очолили її. Він нагадав, що після його згадування школярів із ліхтариками в укриттях, влада закупила екофлоу у фірми-прокладці та з переплатами. Ярмолюк прокоментував зізнання свого колеги Ямщикова про невчасне звільнення Сириці з оборонного департаменту, який купив дрони з переплатами. Але, на думку депутата, це був постріл в ногу, бо спочатку влада захищала цю закупівлю, а потім продовжила придбавати товари у тих же постачальників. За формулюванням Ярмолюка, «ви прос***и цей раунд журналістам».
Загалом виступи депутатів Катерина Ямщикова іронічно підсумувала наступними словами:
«Шановні колеги, дякую Вам за ваші рефлексії, політичні заяви, дуже цінні, емоційні, яскраві. Нагадую, ми не політичному шоу. Все-таки ми у місцевому самоврядуванні. Тому „кожен сам окремо“ — так не вийде. Маємо бути разом і в єдності. І тільки так нам вдасться зробити якісні зміни у місті».
10:38 — Розпочалося формування порядку денного.
Виключені наступні питання:
- 2) «Про створення комунального закладу — Полтавського центру підготовки населення до національного спротиву Полтавської міської ради». Буде розглянуто у січні (через злам реєстрів Мін’юстів тимчасово технічно неможливо виконати реєстрацію КЗ).
- 7) «Про розміщення складського й виробничого цеху та зміну цільового призначення земельної ділянки».
- 8) «Про розміщення багатоквартирного житлового будинку та зміну цільового призначення земельної ділянки». Стосується ущільнення забудови на вулиці Алмазній. Питання знімається за поданням депутатської комісії (жодного обговорення на комісії не було).
- 45) «Про ліквідацію Центру професійного розвитку педагогічних працівників Полтавської міської ради». Зняли за поданням депутатської комісії. Департамент освіти так і не пояснив, чому взагалі було підготовлено відповідний проєкт рішення.
- 73) «Про затвердження програми підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України Полтавської міської територіальної громади на 2025-2027 роки».
Натомість до порядку денного внесені наступні питання:
- 81) «Про затвердження Положення про Територіальний центр надання соціальних послуг Полтавської міської ради».
- 82) «Про нагородження відзнакою Полтавської міської територіальної громади „Почесний громадянин Полтавської міської територіальної громади“».
- 83) «Про прийняття в комунальну власність»
Депутати не підтримали внесення додатковими питаннями два проєкти рішення від депутатки Оксани Дрюк:
- 84) «Про звернення депутатів Полтавської міської ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо посилення публічного висвітлення ситуації навколо полонених і безвісти зниклих захисників Сил Оборони України та сприяння визволення їх з полону».
- 85) «Про реорганізацію Полтавського КАТП-1628 шляхом виділення відділу регулювання чисельності бездоглядних тварин до новоствореного КЗ «Центр захисту тварин Полтавської міської ради». Щодо цього питання Катерина Ямщикова висловила особисту позицію: вона не проти створення цього центру, але, на її думку, для його роботи потрібно залучати спонсорські кошти. Створювати зараз центр без реального фінансування — немає сенсу.
Також не було внесено на розгляд питання № 86 «Про внесення змін до Програми соціального забезпечення та соціального захисту «Турбота» у частині підтримки породіль». Це була пропозиція депутата Сергія Капліна. Катерина Ямщикова пояснила власну позицію: це гарна ініціатива, але реального фінансування під неї немає — питання потрібно доопрацювати.
11:20 — Депутати проголосували:
- 1) «Про затвердження комплексної цільової Програми підготовки населення до національного спротиву на території Полтавської міської територіальної громади на 2025-2027 роки».
- 3) «Про затвердження місцевої комплексної цільової програми „Боротьба зі злочинністю та профілактика правопорушень на 2025 рік“».
Депутат Ігор Скляр вчергове розкритикував підготовку програм. Наприклад, реального фінансування на програму боротьби зі злочинністю закладається в рази менше, ніж прописується у програмі. На це Олександр Сороковий відповів — буде перевиконання бюджету, тоді фінансування буде додано. Проте Сороковий не пояснив очевидну річ: які саме заходи будуть фінансуватися в першу чергу за умови обмеженого бюджету. Це не розуміють депутати, вже не кажучи про журналістів чи пересічних громадян.
- 4) «Про затвердження місцевої програми „Організація та проведення суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на 2025 рік“».
- 5) «Про затвердження місцевої цільової програми „Забезпечення пожежної безпеки на 2021-2025 роки“ в новій редакції».
Сергій Каплін розшифрував програму підтримки управління ДСНС на 57 млн грн: 37 млн на ремонт будівлі та придбання меблів, 5 млн — на обладнання, 2,1 млн на придбання ПММ.
Керівник оборонного департаменту Олександр Сороковий відповів, що на прописані заходи не закладені реальні кошти. Наприклад, у 2024 році по цій програмі було профінансовано тільки 3,3 млн грн.
- 6) «Про затвердження місцевої цільової програми „Полтавський спротив 2025“ у новій редакції».
По програмі підтримки військових депутат Ігор Скляр висловив позицію — голосувати тільки за реальні кошти, щоб не створювати ілюзій у військовослужбовців. Катерина Ямщикова подякувала колезі за позицію.
Депутати проголосували два питання, які стосується старостинських округів:
- 72) «Про внесення змін до рішення позачергової другої сесії Полтавської міської ради восьмого скликання від 29 січня 2021 року „Про утворення старостинських округів Полтавської міської територіальної громади“». Стосується ліквідації Валківського і Бричківського старостинських округів. З моменту анонсу відбулася правка: Бричківку та Гринівку тепер віднесуть до Сем’янівського округу, а не до Тахтаулівського.
- 67) «Про прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та затвердження на посадах старост». Стосується зміни голів Ковалівського, Пальчиківського та Сем’янівського старостатів. Деталі.
Абсурдний момент. На початку сесії до міськради прийшли лікарі Полтавської ЦРЛ (які виступають проти реорганізації медзакладу) та мешканці Алмазного (які виступили проти ущільнюючи забудови). Сергій Каплін згадав про них під час одного зі своїх виступів.
У відповідь Катерина Ямщикова попросила Капліна не брехати, оскільки ніяких людей у коридорах міськради немає. Про відсутність людей заявив і Вадим Ямщиков, який зробив включення з коридору міськради. Втім люди до міськради дійсно приходили, але через те, що засідання відбувається в онлайн-режимі, давно пішли.
11:49 — Депутати без обговорень відмовилися підтримувати питання № 9 «Про розміщення Вірменської православної апостольської церкви та розробку детального плану території». Відповідно, будувати церкву у сквері на Садах-2 не будуть. Принаймні, у найближчому майбутньому.
Депутат Євген Дикань попросив переголосувати питання з приводу будівництва на Садах-2 вірменської церкви. За його словами, в окремих депутатів немає світла, і це потрібно перевірити.
11:53 — Депутати проголосували наступні питання:
- 10) «Про затвердження проектів розподілу територій в м. Полтава».
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»