Трансляція 40-ї сесії Полтавської міської ради 8-го скликання
4 жовтня о 10-й годині має розпочатися засідання позачергової 40-ї сесії Полтавської міської ради 8-го скликання, на якому депутати в онлайн-режимі запланували розгляд щонайменше 6 питань порядку денного.
Проєкт порядку денного:
- Про затвердження місцевої цільової програми «Полтавський спротив» (нова програма допомоги Силам Оборони без грифу «ДСК»).
- Про затвердження місцевої комплексної цільової програми «Боротьба зі злочинністю та профілактика правопорушень на 2023 рік» у новій редакції.
- Про внесення змін та доповнень до Комплексної Програми розвитку освітньої галузі Полтавської міської територіальної громади на 2022-2024 роки.
- Про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтавської міської територіальної громади на 2023 рік.
- Про внесення змін до показників бюджету Полтавської міської територіальної громади на 2023 рік (перерозподіл коштів, зокрема компенсація 65 млн грн «Полтаватеплоенерго»).
- Про передачу майна Полтавської міської територіальної громади (комунальники прийматимуть на баланс придбані трактори).
Відеотрансляція засідання сесії:
10:19 — На сесію зареєструвалися 38 депутатів. До порядку денного пропонується додати 7-ме питання — «Про передачу автомобіля»
До порядку денного пропонується додати 8-ме питання — «Про надання дозволу на розроблення документації з землеустрою на земельну ділянку по вул. Полюсна, 10» (технічна документація для ОСББ під грантовий проект щодо велобоксу).
Антон Ярмолюк вчергове закликав включити до порядку денного питання проект рішення щодо очищення виконкому від членів команди Олександра Мамая. У відповідь Катерина Ямщикова назвала заклики Ярмолюка маніпуляцією. За її словами, відповідний проект без проблем був би включений, якби дійсно подавався.
10:25 — Депутати розглянули пропозицію Антона Ярмолюка з голосу щодо звільнення заступників мера, призначених за керівництва Олександра Мамая, та щодо розпуску виконкому: За — 11, Проти — 4, Утрималося — 4, не голосували взагалі 20 депутатів. Таким чином, пропозиція не пройшла.
10:38 — Розпочалася дискусія на проекті рішення «Про затвердження місцевої цільової програми «Полтавський спротив».
Андрій Карпов зауважив, що програма не передбачає додаткових коштів, натомість міська рада направляє 65 млн грн для «Полтаватеплоенерго». Катерина Ямщикова відповіла, що усі заявки військовослужбовців будуть задоволені. 21 млн грн будуть реалізовуватись за новою програмою.
Керівник департаменту Сергій Сириця доповів, що із загальних коштів програми у 248 млн грн — оплачено 179 млн грн.
Депутатка Євгенія Янко вимагає звіт про використання коштів по програмі — 0,5 млрд. Адже до цього гриф «ДСК» тільки допомагав прикривати можливі оборудки.
Антон Ярмолюк поскаржився на те, що він подав два проекти рішення: щодо заступників міського голови та виконком, а було проголосовано «пакетом».
Сергій Каплін відповів, що не хоче бути клоуном і не буде голосувати за рішення, яка не матиме юридичних наслідків. Спочатку потрібно провести аудит, а потім звільняти чиновників.
Юлія Городчаніна повідомила, що порядок денний прийнятий, тому додавати до нього нові проекти рішень — це порушення регламенту.
Вадим Ямщиков назвав «скигленням» прохання Ярмолюка додати проекти рішення «з руки». Він погоджується з аргументами Юлії Городчаніної, що подавати проекти рішень під час засідання сесії — це порушення регламенту.
Тут від себе додамо, що така практика існує чи не на кожній сесії, і тільки 4 жовтня депутати з’ясували, що це порушення регламенту.
Катерина Ямщикова запевнила, що очищення влади відбудеться і буде проходити поступово.
35 голосів — «За», зміни до програми прийнято.
11:00 — Розгляд проекту рішення «Про внесення змін та доповнень до Комплексної Програми розвитку освітньої галузі Полтавської міської територіальної громади на 2022-2024 роки».
Суть змін — направлення 516 тис. грн для перевезення школярів Макухівки до 22-ї школи щоби відновити офлайн-навчання. Також необхідні кошти для безкоштовних психіатричних оглядів вчителів-логопедів, які раніше не були враховані. Рішення прийнято.
11:15 — Розгляд проекту рішення «Про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Полтавської міської територіальної громади на 2023 рік». Керівник УЖКГ Владислав Маргушин доповів, що правка стосується направлення 65 млн грн до обласного КП «Полтаватеплоенерго».
Сергій Каплін хотів би почути, куди саме підуть ці кошти: якщо на інфраструктуру, то це добре, а якщо вони будуть виплачувати борги, то він проти. «Голосування покаже хто ви: «Лакеї Бєлашова та Біленького чи Слуга громади»?
Катерина Ямщикова відповіла, що державні кошти йшли траншем через міську громаду, яка повинна була передати 4% ПДФО теплогенеруючому підприємству. Вона нагадала, що 92% споживачів підприємства — це полтавці. Триває діалог щодо сплати податків підприємством не в Решетилівці, а у Полтаві.
Олександр Івахов зауважив на тому, що місто допомагає обласному підприємству, а область не допомагає громаді у ремонті доріг. Катерина Ямщикова відповіла, що вона проводить діалог з Агентством місцевих доріг, можливо, якусь частину коштів буде профінансовано.
28 депутатів «За», рішення прийнято
11:25 — Розгляд проекту рішення «Про передачу майна Полтавської міської територіальної громади (комунальники прийматимуть на баланс придбані трактори)».
Потрібно розподілити нову техніку, яку придбало управління ЖКГ. Це 14 одиниць техніки. Один трактор направлять СК «ПРО», 2 трактори — до «Декоративних культур». Решту отримає Полтавське КАТП-1628. Рішення підтримано.
Розгляд проекту рішення «Про внесення змін до показників бюджету Полтавської міської територіальної громади на 2023 рік (перерозподіл коштів, зокрема компенсація 65 млн грн „Полтаватеплоенерго“)».
Начальниця бюджетно-фінансового управління Тетяна Кустолян доповіла, із чого саме знімаються кошти для виплати 65 млн грн «Полтаватеплоенерго»:
- 26,7 млн — кредитні кошти для виконання гарантійного договору з ЄБРР;
- 11 млн 250 тис. грн — зменшення співфінансування кредитного договору з ЄБРР;
- 11 млн 389 тис. грн — знято з капітального ремонту зупинок;
- 5 млн 661 тис. грн знято з поточного ремонту доріг (буде відновлено фінансування на черговій сесії з резервного фонду);
- 5 млн грн — на ліквідацію аварії на вул. Квітучій, 8;
- 5 млн грн знято з утримання об’єктів зеленого господарства КП «Декоративні культури»
Питання підтримали 29 депутатів.
11:35 — Олександр Івахов, повертаючись до попередньої інформації пані Кустолян, запитав, чи будуть штрафні санкції з боку ЄБРР? Катерина Ямщикова відповіла, що не буде, 26 млн грн — це гарантія та показник перед кредитором, що кошти ці є. КП «Полтаваелектроавтотранс» вже має ці кошти і у жовтні виплатить, тому штрафних санкцій не буде.
Додаткове питання: «Про надання дозволу на розроблення документації з землеустрою на земельну ділянку по вул. Полюсна, 10» (технічна документація для ОСББ під грантовий проект щодо велобоксу). Юлія Городчаніна попросила підтримати цей проект до кінця року, щоб грантові кошти “не згоріли”. Депутати підтримали рішення.
Засідання позачергової 40-ї сесії завершено. Катерина Ямщикова подякувала депутатам за роботу
, «Полтавщина»