Трансляція 28-ї позачергової сесії Полтавської міськради 8-го скликання
7 квітня о 13-й годині має розпочатися засідання позачергової 28-ї сесії Полтавської міської ради 8-го скликання, на якому депутати запланували розглянути три питання порядку денного.
Мова про розгляд заяви депутатки Марини Пілатової про дострокове складання повноважень, звіт про виконання бюджету за 2022 рік (обидва проекти — технічні питання) та про внесення змін до бюджету на 2023 рік. Проект передбачає розподіл 683 млн грн залишків минулого року.
Відеотрансляція засідання сесії
Станом на 13:10 у сесійній залі Полтавської міськради зібралися представники фракцій «За Майбутнє», «ЄС», «ППЛ», «Свобода», «Рідного міста» та позафракційні депутати.
13:12 — Андрій Карпов оголосив про початок проведення засідання.
13:15 — На засідання зареєструвалося 28 депутатів, 6 з них — дистанційно.
Марія Бикова
13:21 — На позачергову 29-му сесію Полтавської міськради прийшли Олександр Масюк та Марія Бикова. Якщо мета присутності першого ще не розкрита, то пані Марія продовжила свою давню тему несправедливості БТІ на чолі із Володимиром Корчакою та їх судового протистояння. Сесія дійсно повноважна.
13:27 — Полтавка Юлія Петушинська розкритикувала роботу керівництва області та обласного КП «Полтаватеплоенерго». Зокрема, так звану «постійну частину» у платіжках на опалення.
Перед затвердженням порядку денного депутати традиційно обмінялися думками.
13:47 — Депутат Вадим Ямщиков, який єдиний із фракції «Слуга народу» взяв участь у засіданні (в режимі онлайн), закликав секретаря Андрія Карпова до перемовин з усіма депутатами, бо політична криза негативно позначиться на усіх депутатів.
Андрій Карпов відповів: «Як можна домовлятися фактично з терористами, які беруть у заручники наше місто?», натякаючи саме на фракцію «Слуга народу» та Полтавську ОВА, яка, на його думку, контролює фракцію.
— Завтра «слуги» підуть на шашлики, а усі інші будуть скакати по колдобинам. Це моє місто, я кажу це не як представник ЄС. Ми повинні все зробити, щоби домовитись, — повідомив Карпов та подякував усім 27 депутатам, які взяли участь у роботі сесії.
13:53 — Сергій Каплін, який вчора на засіданні комісії попередив, що усі депутати для виборців будуть «пі…сами»:
— Я вас такими не вважаю, я вас люблю… Не дайте Луніну задушити місто. Він «хазяїн області та ісчадіє ада»… Щодо ремонту доріг. Ніхто не захоче взяти підряд у місті, де змінюють секретаря, де ганяють депутатів. Тому ніхто не захоче взяти участь у тендері.
У разі, якщо сьогодні не буде проголосований бюджет міста, Каплін пообіцяв помістити фотографію Луніна у кожну яму на території Полтавської громади.
14:16 — 27 голосами «за» до порядку денного сесії внесли питання щодо демонтажу пам’ятників Пушкіна, Ватутіна, Зигіна (пропозиція Юлії Городчаніної), а також затвердження програми «Полтавський спротив» у новій редакції (пропозиція Євгена Диканя).
14:18 — Депутати відмовили у складанні повноважень депутатки Марини Пілатової, не проголосувавши перше питання порядку денного..
14:22 — Депутати затвердили технічний звіт щодо виконання бюджету громади на 2022 рік та перейшли до розгляду проекту зміни до бюджету 2023 року (збільшення бюджету на 683 млн грн за рахунок залишків минулого року).
14:48 — Андрій Карпов оголосив перерву у засіданні на півгодини.
Цьому оголошенню передувала дискусія за розподіл 683 млн грн вільних лишків.
Карпов закликав депутатів проголосувати за допомогу військовим, за ремонти та утримання доріг, за придбання медичного обладнання, щоби місто могло розвиватися. Проект рішення щодо розподілу коштів був розісланий депутатам та підтриманий на засіданні бюджетної комісії.
— Моя думка: ми повинні надати кошти, щоб місто працювало далі. Мені також не подобаються окремі речі в роботі КП «Добробут», як він працював при Мамаї, але що тепер, не харчувати дітей? — виступив Андрій Карпов і окремо поставив запитання фракції «Слуга народу»: — Знімете мене і що далі? Залишитесь на старих схемах?
Голова фракції «Рідне місто» Олександр Удовіченко запропонував компромісний варіант:
— Ми маємо 600 млн вільних лишків. Але пропоную не розподіляти все, а тільки профінансувати вкрай необхідне. Це військові, програма «Турбота», ремонт, утримання доріг. Нехай це буде тільки 100 млн грн. Адже профільні комісії цей проект не опрацювали. 182 млн грн — для ЖКГ. 130 млн грн — УКБ. Ми не готові за це голосувати. Пропоную в 2 етапи розглянути. Сьогодні проголосувати частину коштів, а з понеділка провести 3 комісії, і потім скликати сесію.
Сергій Каплін знову повторив свою позицію: жодну позицію з проекту рішення не можна прибирати. А компроміси опозиції — це спроба зберегти обличчя.
Карпов знову, після свого попереднього порівняння «Слуг народу» із терористами, повторив думку, що компроміси із ними неможливі, адже поки йде сесія він вже має на руках чергову вимогу 14 депутатів про скликання сесії міськради із їхнім порядком денним.
Втім, перерву все-таки оголосив, адже розуміє, що без голосів «Рідного міста» проект рішення не буде проголосований.
15:30 — Засідання продовжилося, в онлайн-форматі до нього приєдналася депутатка Катерина Ямщикова.
Після перерви Андрій Карпов повідомив, що після обговорення фракції «ЄС», «РМ», «Свобода», «ЗМ», ППЛ та обрана від ОПЗЖ Оксана Деркач домовились спочатку за погодження 250 млн грн. Решту коштів депутати розподілять пізніше, після додаткових обговорень.
Зокрема, 11 млн грн піде на харчування дітей в дошкільних закладах, 46 млн — на програму «Турбота» (у повному обсязі), 78 млн грн — управлінню ЖКГ на ремонт та утримання доріг, більше 80 млн на програму «Полтавський спротив» (підтримка військових, Нацполіції, управління ДСНС, ТЦК та СП).
Більшість депутатів підтримали компромісний варіант проекту рішення.
15:46 — Депутати підтримали демонтаж пам’ятників радянським генералам Ватутіну та Зигіну, а також російському поету Пушкіну.
15:47 — Депутати проголосували за програму «Полтавський спротив» у новій редакції.
16:13 — Сесію завершено. Наступна сесія відбудеться в онлайн-форматі вже у понеділок, 10 квітня.
, «Полтавщина»