Суд призначив умовне покарання водію, який у Розсошенцях на пішохідному переході збив неповнолітню
Наприкінці листопада 2022-го у Розсошенцях на пішохідному переході легковик збив 17-річну дівчину — суд визнав винним водія та призначив йому 4 роки умовного покарання
4 вересня Полтавський районний суд виніс вирок 50-річному водію автомобіля Renault, який на пішохідному переході збив 17-річну дівчину. Водій провину визнав та допомагав у лікуванні потерпілої, тому суд призначив йому умовне покарання і не позбавляв права керувати автомобілем. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Нагадаємо, що 27 листопада 2022 року, близько 19-ї години, на перехресті вулиць Пушкіна — Кременчуцька у селі Розсошенці сталася ДТП — на пішохідному переході легковик збив 17-річну дівчину. Внаслідок аварії дівчину з тілесними ушкодженнями госпіталізували до Полтавської обласної клінічної лікарні.
З матеріалів справи відомо, що винуватець аварії — 50-річний водій Renault Sandero. Чоловік мешкає у Кременчуці, має вищу освіту, працює завідуючим хірургічного відділення у 1-й міській Кременчуцькій лікарні, раніше не судимий.
В суді обвинувачений провину визнав, щиро розкаявся. Чоловік пояснив, що того вечора вуличне освітлення та світлофори були вимкнені, саме тому він не побачив дівчину, яка збиралася переходити дорогу. Після ДТП чоловік відразу зупинив автомобіль, вийшов на вулицю та до приїзду швидкої почав надавати першу медичну допомогу постраждалій дівчині. Обвинувачений водій просив пробачення у батьків дівчини та обіцяв матеріально допомагати і як лікар допомагати в медичній сфері.
Свідки, потерпіла і її батьки в суді обставини аварії підтвердили. Тому суд врахував усе вище вказане та визнав винним чоловіка у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило потерпілій тяжкі тілесні ушкодження (ч. 2 ст. 286 КК України). Чоловіку призначили 4 роки ув’язнення, але від відбування покарання звільнили з іспитовим строком — 1 рік. Суд не позбавляв водія права керувати автомобілем.
Винуватець аварії має відшкодувати — 1888 грн експертних витрат. Також 126,3 тис. грн чоловік має відшкодувати Національній службі здоров’я України — витрати на лікування потерпілої. Крім того, суд задовольнив цивільний позов, тому чоловік має відшкодувати 600 тис. грн — моральної компенсації потерпілій.
Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів з моменту його проголошення.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»