Спійманий на хабарі суддя Ленінського райсуду Полтави отримав 7 років ув’язнення
До 7 років тюрми засудили суддю Ленінського райсуду Полтави, який попався на хабарі у 5000 грн
17 серпня колегія суддів Вищого антикорупційного суду оголосила вирок судді Ленінського районного суду м. Полтави Сергію Кононенку, який 5 років тому попався на 5000 грн хабаря. Йому призначили 7 років ув’язнення. Про це, не називаючи ім’я засудженого, повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Нагадаємо, Сергія Кононенка затримали у серпні 2017-го. За версією слідства, суддя висловив прохання та отримав від представника за довіреністю у двох різних цивільних справах 3000 та 5000 за винесення судових рішень на користь позивачів. Одне з них — щодо боргу у 100 тис. грн.
Після затримання судді не призначили запобіжний захід і відсторонили від посади лише за місяць. Справу щодо корупції НАБУ передало до суду вже у грудні 2017-го і лише в березні 2018-го Кононенко отримав перший запобіжний захід — особисте зобов’язання (аналог підписки про невиїзд).
Винести вирок не могли ще майже 5 років. Суддя затягував розгляд справи: змінював адвокатів, не з’являвся на засідання та заявляв відводи суддів. У вересні 2019-го його справу передали Вищому антикорупційному суду, роботу якого обвинуваченому також вдалося затягнути.
Безпосередньо розгляд розпочався лише у березні 2020 року. Його проводила колегія у складі Олексія Кравчука, Євгена Крука та Інни Білоус, закінчила підготовче засідання та призначила розгляд по суті на 20 березня. Та і тут адвокатам Сергія Кононенка вдалося «дотягнути» аж до повномасштабного вторгнення РФ, яке частково заблокувало та уповільнило роботу судів.
У червні 2022-го захисник судді подав клопотання про зупинення кримінального провадження, бо Кононенко вступив до ЗСУ. Суд відхилив клопотання, бо обвинувачений служить у Полтаві на посаді помічника командира військової частини з правової роботи та не бере участь в бойових діях.
Крім того, йому обрали жорсткіший запобіжний захід — тримання під вартою із правом внесення 200 тис. грн застави. За кілька місяців ВАКС частково погодився з доводами прокурора та визнав доведеним лише один епізод одержання неправомірної вигоди.
Сергія Кононенка визнали винуватим у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч.3 ст. 368 ККУ). У якості покарання йому призначили 7 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Весь цей час відсторонений від здійснення правосуддя Кононенко продовжував отримувати чималу суддівську зарплату у 30-60 тис. грн/міс.
Вирок Вищого антикорупційного суду може буди оскаржений упродовж місяця в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.
, «Полтавщина»