Село Копили презентувало концепцію набережної, яка стане продовженням Прирічкового парку
Терешківська громада планує облаштувати набережну від Левади до Бобрового острову. На території буде кафе на воді, пірс, спортивні майданчики, торговий центр та багато інфраструктурних об’єктів
У вересні голова Терешківської громади Віталій Турпітько представив концепцію благоустрою прибережних зон річки Ворскли в межах села Копили. Згідно з проектом, набережна в Копилах має стати логічним продовженням Прирічкового парку. Тобто в майбутньому, якщо проведуть реконструкцію Порічкового парку і зроблять набережну в Копилах, можна пройтися пішим чи веломаршрутом від мосту біля Південного вокзалу аж до Бобрового острову.
Повну концепцію можна переглянути тут. Звернемо увагу на ключові моменти цього документа.
Концепція поділила прибережну зону Ворскли на три зони. Перша — від Прирічкового парку до мосту М-03. Друга — правий берег Ворскли за мостом дороги М-03. Третя — Бобровий острів та лівий берег річки.
Ці зони планують об’єднати мостами та пішохідними доріжками, щоби можна було по суходолу об’єднати Терешки та Копили з міською територією. Перший, арковий міст сполучатиме два береги каналу — по правому березі Ворскли, в районі майбутнього мікрорайону Левада-2. Другий і третій підвісні мости сполучать два береги Ворскли в районі Бобрового острову. Всі мости повинні бути пристосовані для проїзду по них велосипедами та людей з інвалідністю.
Вся територія повинна бути освітлена, мати лавки, контейнери для збору сміття і туалети. Передбачено розміщення МАФів та фуд-кортів для продажу продуктів. На території запроектовано дитячі майданчики, спортивні майданчики для гри у футбол, стрітбол, панна-футбол, памп-трек, майданчик для воркауту. Серед розваг — траса для веломобілів і мотузковий парк. Передбачені парковки для автомобілів, зокрема, з екопокриттям.
На березі мають бути облаштовані піщані пляжі та майданчики для пікніків. У воді планують побудувати пірси для рибалок і швартування човнів. Також запроектовано кафе на воді. За мостом траси М-03 запроектований розважально-торговий центр, а на Бобровому острові планують відкриту сцену.
Терешківська громада шукає фінансування на реалізацію проекту
На папері проект виглядає масштабно і навіть фантастично. ІВ «Полтавщина» поговорила із головою Терешківської громади Віталієм Турпітьком.
Віталій Турпітько, Юрій Бражник, Марина Гіль, Сергій Іващенко.
— У громади є масштабний проект із кафе на воді, мостами та іншими речами. А чи є інвестори, як готові за це все заплатити?
— Для того щоби інвестору щось запропонувати, ми повинні включити всі ці всі землі в межі населеного пункту Копили. Ми замовили створення нового генерального плану, який збільшить межі населеного пункту. Сьогодні межі села закінчуються біля Бобрового острову. Після затвердження генерального плану, в межах села буде сам острів і вся набережна. Село Копили буде аж до самої Левади. Що до інвесторів, то охочі є. Ми будемо виготовляти проектно-кошторисну документацію на оцю частину. Нам потрібно порахувати скільки коштуватиме мінімальна інфраструктура. Інвестору без електроенергії й води робити там нічого. Наше завдання — завести електроенергію в хоча б збудувати мости.
— Де громада візьме кошти на проект і розбудову інфраструктури?
— Зараз працюємо з областю, є попередні погодження, їх теж зацікавив цей проект. Область пообіцяла допомогти у створенні проектно-кошторисної документації. Ведемо перемовини про можливості включення проекту у президентську програму «Велике будівництво». ПКД дасть нам повну вартість мосту, а нам потрібно їх мінімум два. На першому етапі потрібно зробити доріжки. Потім міст через канал, щоби він дав доступність для подальших територій. Наступним етапом потрібно облаштувати острів.
Зараз із громадською організацією «Save Poltava» розпочинаємо розробку більш протяжних туристичних маршрутів. Веломаршрут через Нижньомлинську дамбу і до сінокосів в районі Зінців. Там є можливість створення зелених екосадиб.
Місце де планують створити міст через канал
— В якому році можна побачити перші кроки реалізації цієї концепції?
— На попередній сесії ми створили комунальне підприємство, яке займатиметься цими питаннями. Зараз воно проходить реєстрацію. Директор КП буде займатися цими питаннями із ранку і до ночі. Але для початку потрібно виготовити проектно-кошторисну документацію.
— Територія від автодороги до прибережної зони перебуває у приватній власності. Землю орендує ТОВ «Весо». Це підприємство збирається щось робити? І чи не обмежує реалізацію проекту передача цієї землі у власність?
— Не збираються. І взагалі там все погано. Будемо вивчати чи законно цю територію придбали. Ця власність дуже обмежує реалізацію концепції. Також порушуємо питання щодо мікрорайону Леваді-2, там також 10 років немає зрушень. Новий мікрорайон навпроти набережної — цікава тема.
Нагадаємо, що влада Полтави планує провести реконструкцію Прирічкового парку. Для цього створили робочу групу. У вересні мали оголосити конкурс на створення ескізного проекту, але його так і не оголосили.
, «Полтавщина»