СБУ провела обшуки в інстаграм-блогерів, які заманювали людей у фінансову піраміду S-Group
З власних джерел «Полтавщині» стало відомо, що правоохоронці провели обшуки у двох блогерів з Кременчука та одного з Полтави, які активно рекламували на своїх сторінках фінансову піраміду S-Group
Наприкінці травня «Полтавщина» писала про полтавських інстаграм-блогерів з мільйонною аудиторією, які заманюють людей у нову фінансову піраміду під назвою S-Group. У статті журналісти детально описали, які ознаки фінансової піраміди має цей фонд.
Для історії були збережені імена місцевих інстаграм-блогерів, які активно заманювали людей у піраміду. Згодом, як ми і прогнозували, у S-Group почалися проблеми з виводом коштів, а блогери підчистили історію своїх публікацій і прибрали згадки про фонд.
Фактично першим, хто почав просувати фонд S-Group у Полтавській області, був полтавський блогер Ілля Крамер (@kramerilya). Також заманювали у піраміду блогерка з Кременчука Марина Манюненко (псевдонім Marina Ricci, @marinaricci_official) та її колишня помічниця по магазину Марина Белова (@marina.belovaa).
Активно рекламували піраміду колишній слідчий з Нових Санжар Максим Новіков (@maksss_novikov), друг Іллі Крамера Сергій Симянко (@sergeu_simyanko), полтавська бьюті-блогер Альона Іщенко (@alena_ischenko_life) та адвокат з Кременчука Роман Григораш (@roman_hrygorash).
Найслабшим місцем фінансової піраміди S-Group був гаманець S-Wallet. Вкладники заводили гроші у фонд, купуючи популярну криптовалюту USDT. Далі через гаманець S-Wallet обмінювали її на криптофантик SWCT, яка використовувалася для всіх операцій на платформі S-Group, та тішилися великими нарахованими процентами. Але щоб вивести гроші з фонду, вкладникам потрібно було зробити все у зворотному напрямку: обміняти криптофантик SWCT на USDT, а вже USDT через біржу конвертувати у реальні гроші.
«Полтавщина» попереджала, що як тільки «щось трапиться» із гаманцем S-Wallet, вкладники залишаться власником лише певної суми у криптовалюті SWCT, яку не зможуть продати через жодну біржу.
В результаті так і сталося. Приблизно за 10 днів після публікації статті один із вкладників S-Group повідомив редакції про те, що не може «вивести» свої гроші з фонду. Спочатку блогер Ілля Крамер пояснював, що ведуться технічні роботи на сайті, тому є певні проблеми, але скоро все налагодиться.
Трохи згодом блогери-лідери фонду повідомили про масштабний аудит S-Group. Жоден з блогерів не міг назвати термін — скільки триватиме перевірка і що саме перевіряють аудитори.
Слід зазначити, що фінансову піраміду S-Group активно просували і в Росії. У розпал повномасштабного вторгнення в Україну місцеві правоохоронці зацікавилися фондом через те, що його українські лідери піраміди допомагали ЗСУ через спільноту інвесторів United Invest Team. Після обшуків у російських партнерів S-Group, фонд підчистив сторінку в Instagram, видаливши з неї всі згадки про допомогу армії та зв’язки із пірамідою. Згодом деякі блогери пов’язали аудит фонду саме з тим, що ним зацікавилися російські правоохоронці.
З власних джерел «Полтавщині» стало відомо, що в п’ятницю, 29 вересня, Служба безпеки України провела обшуки в інстаграм-блогерів, зокрема й з Полтавщини, які активно заманювали людей у фінансову піраміду. За нашою інформацією, обшуки проводили у двох блогерів в Кременчуці та в одного — з Полтави.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»