Розпочався збір підписів під петицією щодо перейменування судів з радянськими та російськими назвами
6 липня голова Всеукраїнського Об’єднання «Автомайдан» Катерина Бутко зареєструвала петицію на сайті президента щодо перейменування судів з радянськими та російськими назвами — наразі зібрано 1110 голосів з 25000 необхідних
В тексті петиції Катерина Бутко зазначає, що сьогодні в Україні існує щонайменше 94 суди, назва яких пов’язана з радянською та російською ідеологією. Зокрема, Ленінський, Кіровський, Совєтський, Октябрський та інші назви судів.
«…За законом виключне право подати законопроєкт про перейменування суду має Президент України після проведення консультацій з Вищою радою правосуддя. Радянський Союз був авторитарним режимом, який позбавляв своїх громадян основних прав і свобод. росія має довгу історію придушення демократії та прав людини, агресії та вчинення воєнних злочинів проти України.
Радянські символи, якими є назви деяких судів, є наслідком російсько-радянського впливу. Неприпустимо, щоби українські суди досі носили імена агресорів та узурпаторів українського народу чи символи ворожої ідеології.
Перейменування судів є важливим кроком повернення до національної ідентичності України. Чинні назви не відображають цінностей і прагнень сучасної України. Прибравши цю символіку з будівель судів, Україна зможе зберегти свою національну ідентичність та вшанувати своїх героїв і їх досягнення.
Враховуючи вищезазначене, прошу Президента України Володимира Зеленського:
- Ініціювати проведення консультацій з Вищою радою правосуддя щодо перейменування судів, які носять радянські та російські назви;
- На основі проведених консультацій внести до Верховної Ради України законопроєкт про перейменування судів, назва яких пов’язана з радянською та російською ідеологією.»
Нагадаємо, що у Полтавській області продовжують роботу три суди з радянськими назвами — Октябрський та Ленінський райсуди Полтави, а також Комсомольський міський суд у Горішніх Плавнях. Ці суди першої інстанції не декомунізували через незавершену судову реформу.
Тож, якщо петиція набере необхідну кількість голосів, її має розглянути президент Володимир Зеленський.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»